پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/18 - 01:51 |

جشن عيد سعيد غدير خم در مدينه منوره برگزار شد

مراسم باشكوه جشن عيد سعيد غدير خم جمعه شب در محل سالن اجتماعات آشپزخانه «زين» مدينه منوره برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، در اين مراسم باشكوه، نماينده سرپرست حجاج ايراني،‌ رييس ستاد مدينه منوره، هيات پزشكي و جمع زيادي از مسئولان بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت حضور داشتند.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره در اين مراسم آياتي كه در قرآن و در باره واقعه غدير خم نازل شده را بيان كرد و گفت: اين آيات به سه دسته تقسيم مي شود كه بخش نخست آن مربوط به قبل از غدير است،‌ دومين آيه اشاره به هنگام واقعه غدير دارد و آيه بعدي مربوط به بعد از اين واقعه بزرگ تاريخي در اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي با اشاره به سه نمونه تاريخي از مجاهدت هاي بي بديل علما براي معرفي حقيقت شيعه،‌ تصريح كرد: بسياري از علما مرارت هاي زيادي متحمل شدند تا حقيقت شيعه در برابر تبليغات انحرافي، حفظ شود.

در اين مراسم همچنين مداحان و شاعران اهل بيت عصمت و طهارت(عليها السلام) با قرائت اشعاري دلنشين، به مديحه سرايي درباره امير مومنان علي عليه السلام و جايگاه ولايت در مكتب شيعه پرداختند.

واقعه غدير خم از مهم‌ترين وقايع تاريخ اسلام است كه در آن، پيامبر اسلام(ص) هنگام بازگشت از حجة الوداع در ۱۸ ذي‌الحجه سال دهم هجرت در مكاني به نام غدير خم، امام علي(ع) را به عنوان ولي و جانشين خود معرفي كردند.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - عيد غدير


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: