پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/18 - 12:39 |

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره:

تلاش بي بديل علماي شيعه براي حديث غدير و حفظ ولايت/كتابي كه امام خميني(ره) آن را معجزه خواند

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره با تاكيد بر اينكه تمام دين و همه چيز تشيع و بلكه اسلام در ولايت اميرالمومنين عليه السلام خلاصه مي شود،‌ گفت: علماي شيعه در طول تاريخ نسبت به مساله غدير كارهاي ارزنده و بزرگي به رشته تحرير درآوردند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره،‌ حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي جمعه شب در جشن بزرگ غدير در مدينه منوره با بيان اين مطلب افزود: درباره واقعه غدير، سه آيه نازل شده كه نخستين آن مربوط به قبل از اين واقعه است(آيه 67 سوره مائده)،‌ دومين آيه هنگام غدير نازل شد(آيه 3 سوره مائده) و آخرين آن (آيات 1 و 2 سوره معارج) مربوط به بعد از واقعه غدير است.

وي به ادعاي يك نويسنده هندي در انكار حديث غدير اشاره كرد و گفت:‌ «شاه صاحب دهلوي» حدود يك قرن پيش كتابي به نام «تحفه اثنا عشريه» نوشت كه موضوع آن انكار حديث غدير بود و در آن گفت كه شيعيان عالم، كتاب و حديث ندارند.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره اقدامات سه عالم شيعه براي رد اين ادعا را از جمله مجاهدت هاي بزرگ علما در زمينه حفظ حديث غدير و ولايت، برشمرد و گفت:‌ مرحوم «سيدمحسن امين جبل عاملي» كتابي به نام "اعيان الشيعه" فقط درباره اسم علماي شيعه نوشت كه به چاپ وزيري 57 جلد شد و پسر او هم مستدرك آن را در 57 جلد نوشت؛ يعني 114 جلد كتاب فقط براي معرفي علماي شيعه به تحرير درآمد.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي از نگارش كتاب "الذريعه" به عنوان دومين پاسخ به ادعاي اين نويسنده هندي ياد كرد و ادامه داد: مرحوم علامه «آقابزرگ تهراني» اين كتاب را در 28 جلد نوشت كه در آن فقط اسم كتاب هاي شيعيان آمده است؛ البته بسياري از كتاب ها هم در تاريخ شيعه نوشته شده كه حتي اسم آنها هم به ما نرسيده است.

وي، مجاهدت عالم بزرگ «ميرحامد حسين هندي» در شهر لكنو هند را در پاسخ به اين ادعا،‌ بي نظير توصيف كرد و گفت:‌ اين عالم بزرگوار، كتاب «عبقات الانوار» را به رشته تحرير درآورد كه امام خميني رضوان الله تعالي عليه در كتاب كشف الاسرار در باره اين كتاب فرمودند كتاب ميرحامد حسين، كرامت نيست معجزه است.

حجت الاسلام عابدي تصريح كرد: ميرحامد حسين در كتاب خود كه به زبان فارسي هم نوشته شده است،‌ احاديث شيعه را جمع آوري كرده و براي نمونه، حديث غدير را با 500 سند مختلف از كتاب هاي اهل سنت نقل و توصيف مي كند.

وي تلاش مجاهدانه اين عالم بزرگ براي به دست آوردن حديثي كه در كتاب يك عالم سني در مكه آمده بود و 4 سال مشقت براي عزيمت به مكه و بدست آوردن اين حديث را بي نظير توصيف كرد و گفت: اين تنها گوشه اي از درياي مجاهدت اين عالم بود تا حديثي از كتاب عالمي سني به دست آورد كه در آن پيغمبر اكرم(ص) مي فرمايند «حسين امام است، پسر امام است، برادر امام است،‌ پدر 9 امام است كه نهمين آنها افضل آنهاست».

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره تاكيد كرد: كتاب «عبقات الانوار» ميرحامد حسين افتخاري براي شيعه و قطعا مهمترين كاري است كه در موضوع غدير انجام شده و اقدامات عالمان بزرگي همچون علامه اميني رضوان الله تعالي عليه يا سيدشرف الدين، هم اقتباس از مجاهدت ميرحامد حسين است.

مراسم باشكوه جشن عيد سعيد غدير خم جمعه شب در محل سالن اجتماعات آشپزخانه «زين» مدينه منوره برگزار شد.

در اين مراسم باشكوه، نماينده سرپرست حجاج ايراني،‌ رييس ستاد مدينه منوره، هيات پزشكي و جمع زيادي از مسئولان بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت حضور داشتند.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - عيد غدير


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: