پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/19 - 00:14 |

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره:

همه در علم قرآن ريزه خوار سفره اميرالمومنين علي(ع) عليه السلام هستند

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره با بيان اينكه هيچ يك از صحابه به اندازه حضرت علي(ع) به علم قرآن اشراف نداشت،‌ گفت: همه در علم قرآن ريزه خوار سفره اميرالمومنين علي(ع) عليه السلام هستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،‌ حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي روز شنبه در «محفل انس و معرفت» در جمع زائران ايراني مدينه منوره،‌ افزود: آيه 43 سوره رعد از آياتي است كه در فضيلت مولي الموحدين علي ابن ابيطالب(ع) است و خود حضرت در پاسخ به شخصي اين مساله را تاييد فرمودند كه بهترين فضيلت ايشان علم به كل قرآن است.

وي با بيان اينكه حضرت علي(ع) عالم به كل قرآن است و مهمترين مفسران مثل ابن عباس مي گويند من هر چه از قرآن آموختم، همه از جانب علي(ع) است،‌ افزود: خط، كتابت و قرائت قرآن كريم همه از اميرالمومنين رسيده است.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي با تشريح جزئيات روز غدير خم و آياتي كه در شان اين روز نازل شده است، اظهاركرد: :‌ عبارت «من كنت مولا و ...» حديث غدير است اما قبل از آن پيامبر اسلام(ص) خطبه اي مفصل خواندند كه مطالب بسيار مهمي از جمله مساله حيثيت و آبروي مسلمانان در آن نقل و تاكيد شد كه آبروي مردم از جان آنها مهمتر است.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره با بيان اينكه نعمت ولايت اميرالمومين(ع) بزرگترين و ارزشمند ترين نعمتي است كه خداوند به ما عطا فرموده است،‌ ابراز اميدواري كرد كه اين نعمت هميشه براي شيعيان حفظ شود.

محافل انس و معرفت از سوي بعثه مقام معظم رهبري هر روز در يكي از مجموعه هاي محل اقامات زائران ايراني در مكه مكرمه و مدينه منوره برگزار مي شود.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - محفل انس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: