سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/19 - 15:08 |

اعزام 156 نفر از دانشجويان پسر تحت حمايت به مشهد مقدس

836 نفر از مددجويان تحت حمايت كميته امداد استان كرمان از ابتداي امسال تاكنون در قالب طرح شوق زيارت به مشهد مقدس و ۲۰۵ نفر نيز به سفر زيارتي عتبات عاليات اعزام شدند.
به گزارش پابگاه اطلاع رساني حج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، يحيي صادقي ؛مدير كل كميته امداد استان كرمان با بيان اينكه افزايش خودباوري، تقويت اعتماد به‌ نفس، رشد و شكوفايي استعدادها و پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي از جمله اهداف اجراي برنامه‌هاي فرهنگي اين نهاد است، گفت: 156 نفر از دانشجويان پسر تحت حمايت كميته امداد استان صبح امروز به مشهد مقدس اعزام شدند.

وي با اشاره به اينكه براي اعزام هر كدام از اين دانشجويان پسر تحت حمايت به مشهد مقدس بيش از ۳۰۰ هزار تومان از محل اعتبارات كميته امداد هزينه شده است، افزود: ۲۰۰ نفر از دانشجويان دختر تحت حمايت استان نيز ماه گذشته در قالب اردوهاي زيارتي به مشهد مقدس اعزام شدند.

مدير كل كميته امداد استان كرمان از اجراي برنامه هاي متنوع فرهنگي براي بارور كردن اعتقادات ديني و مذهبي جامعه هدف در قالب اردوهاي آموزشي و زيارتي خبرداد و افزود: زنان سرپرست خانوار، دختران در شرايط ازدواج و بازمانده از تحصيل، دانش آموزان و دانشجويان در اولويت اردوهاي فرهنگي و تربيتي كميته امداد هستند.

وي به اجراي طرح شوق زيارت توسط كميته امداد اشاره و تصريح كرد :طرح شوق زيارت يكي از طرح هاي كميته امداد است كه در قالب اين طرح، نيازمنداني كه تاكنون به اماكن زيارتي مشرف نشده‌اند در طول سال شناسايي و ساماندهي مي‌شوند تا با ياري خيران امكان سفر آنها به عتبات عاليات، مشهد و ساير اماكن زيارتي فراهم شود.

صادقي با اشاره به اينكه اعزام مددجويان به اردوهاي زيارتي براي تكوين و رشد شخصيت فردي، اجتماعي و غني سازي فكري و اعتقادي خانواده هاي تحت حمايت برگزار مي شود، افزود: 836 نفر از مددجويان تحت حمايت كميته امداد استان كرمان از ابتداي امسال تاكنون در قالب طرح شوق زيارت به مشهد مقدس و ۲۰۵ نفر نيز به سفر زيارتي عتبات عاليات اعزام شدند.

وي سرانه اعزام هر مددجوي زائر به زيارت عتبات عاليات را ۹۵۰ هزار تومان و به مشهد مقدس را ۳۰۰ هزار تومان اعلام كرد و گفت: نيكوكاراني كه علاقه مند هستند در اعزام مددجويان تحت حمايت اين نهاد به اردوهاي زيارتي مشاركت كنند، مي توانند در قالب طرح شوق زيارت در اين كار خداپسندانه با كميته امداد همكاري كنند.

برچسب ها:عتبات - دانشجو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: