پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/19 - 15:59 |

حج به غفران الهي منجر مي شود

حجت الاسلام و المسلمين اميري گفت: انسان بعد از حج همانند نوزادي است كه تازه متولد شده است و پرونده اعمالش پاك مي شود در واقع حج به غفران الهي منجر مي شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، به نقل از خبرگزاري مهر، حجت الاسلام و المسلمين اميري، كارشناس مذهبي، در مصاحبه با برنامه «با كاروان حج» راديو گفت و گو درباره چگونگي حفظ نور حج بعد از پايان مراسم حج گفت: يكي از كارهاي مهم در حج ذكر خداست. لازم است حجاج بعد از حج نيز ذكر خدا را فراموش نكنند. انسان بعد از حج همانند نوزادي است كه تازه متولد شده است. پرونده اعمالش پاك مي شود و خدا او را مي بخشد. حج به غفران الهي منجر مي شود.

او ادامه داد: ياد خداوند انسان را از غفلت دور مي كند.غفلت با خود گناه به همراه مي آورد. اگر مي خواهيم بدانيم حجمان قبول شده است يا خير بايد ببينيم بعد از بازگشت اعمال و رفتارمان با مردم چگونه است، آيا تغيير كرده است يا خير. مسلما نبايد آدم قبلي باشيم. حج بايد ما را به انسان تبديل كند.

حجت الاسلام و المسلمين اميري تصريح كرد: يكي از توشه هايي كه حجاج بايد در حج به دست بياورند مانوس شدن با خداوند متعال است. انسان بايد اين حالت را نيز حفظ كند. توشه حاجيان نور و حق است.

امام جماعت قيام دشت خاطر نشان كرد: بايد به زيارت حجاج رفت. هر كسي به ديدار حجاج برود در ثواب حج آنان سهيم مي شود و از معنويات آن ها فيض مي برد.

برچسب ها:حج - اميري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: