پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/19 - 17:07 |

ديدار نماينده سرپرست حجاج با زائران ايراني در مدينه؛

طعم شيرين وحدت ميان حجاج شيعه و سني ايران/سلام جانباز اهل سنت به رهبر انقلاب

چهارمين ديدار نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره، امروز آميخته با طعم شيرين وحدت ميان حجاج شيعه و سني بود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، حجت الاسلام و المسلمين احمد عابدي روز يكشنبه به همراه اكبر رضايي و جواد شاد رييس و معاون ستاد مدينه منوره با زائراني از استان هاي خراسان شمالي،‌ خراسان رضوي و اصفهان ديدار كردند.

نماينده سرپرست حجاج و رييس ستاد مدينه منوره هر روز برنامه اي براي بازديد دارد و با حضور در كنار حجاج ايراني ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات آنها، نحوه خدمت رساني و شرايط آنها در دوره حضور در مدينه منوره را ارزيابي نموده و چنانچه مشكلي وجود داشته باشد، رسيدگي مي كند.

شيعه و سني كنار هم جمع بودند و با ورود حجت الاسلام عابدي و همراهان، با صلوات به استقبال آمدند؛ زائري از استان اصفهان، از ايستادگي براي برپايي حج ايرانيان در برابر مخالفت ها، به عنوان يك ايثار و فداكاري بزرگ ياد مي كرد و مي گفت كه نمي دانم به چه زباني اما پيام قدرداني ما را حتما به خدمتگزاران حج امسال برسانيد.

يكي از حجاج اهل تسنن از خراسان شمالي با محاسني سپيد در حالي كه سرازير شدن قطرات اشك روي گونه هايش نمايان بود، با تمام وجود از لذت اين سفر مي گفت و آرزو مي كرد همه آرزومندان، چنين روزهايي را درك كنند و موسم حج، هرسال توام با امنيت و عزت براي حجاج ايراني باشد.

زائر ديگري هم از خراسان رضوي با لهجه شيرين خود مي گفت همه حجاج چه شيعه و چه سني همه اين روزها از اينكه توفيق حضور در اين سرزمين و انجام مناسك حج را پيدا كردند، رضايت دارند؛ وقتي معاون ستاد مدينه از زائر سوال كرد با مشكلي مواجه هستيد يا نه؟ بلافاصله با كلامي شيرين پاسخ داد كنار بارگاه ملكوتي رحمة للعالمين در حالي كه خانه خدا را زيارت كرديم و اعمال حج انجام داده ايم، چه مشكلي بايد داشته باشيم.

نماينده سرپرست حجاج در ادامه به ديدار يكي از زائران رفت كه روي ويلچر نشسته بود، او را در آغوش گرفت و بوسيد، كمي نزديك تر كه آمديم تا شاهد گفت و گوي آنها باشيم،‌ متوجه شديم اين زائر،‌ جانبازي سرافراز از هموطنان اهل تسنن با 70 درصد جانبازي است و امسال به حج مشرف شده است.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي دقايقي با او صحبت كرد؛‌ عبدالوهاب پردل برابادي جانبازي كه دو پايش را در انديمشك از دست داده بود اكنون در سفر حج وقتي با مسئولان بعثه روبرو شد، يك جمله گفت:‌ »سلام من را به مقام معظم رهبري برسانيد».

نماينده سرپرست حجاج ايراني همچنين به همراه رييس ستاد مدينه منوره دقايقي هم با حضور در محل آشپزخانه هتل بدرالمدينه، از تلاش خادمان ضيوف الرحمن در اين بخش قدرداني كردند.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: