دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/20 - 23:25 |

حجت الاسلام عابدي درمحفل انس و معرفت در مدينه منوره:

يكي از فوايد حج، گذشت از مال در راه خداست

نماينده سرپرست حجاح ايراني در مدينه منوره گفت: يكي از فايده هاي انجام مناسك حج اين است كه انسان در راه خدا از اموال خود بگذرد و حب دنيا باعث نشود كه تحت هيچ شرايطي از احكام دين صرف نظر كند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به مدينه منوره، حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي عصر دوشنبه در جلسه انس و معرف كه از سوي بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره برگزار شد، افزود: انسان بايد خودش را عادت دهد كه در برابر دين و حكم خداوند متعال به مال دنيا وابسته نباشد.

وي با بيان روايت «حب الدنيا راس كل خطيئه» به زندگي عبرت آموز يكي از ياران موسي بن جعفر(ع) اشاره كرد و گفت: علي بن ابي حمزه بطائني از نمايندگان امام هفتم بود و وقتي كه ايشان به زندان افتاد، مردم پول هايي را براي نگهداري و رساندن به دست امام كاظم(ع) به او سپردند.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره،‌ ادامه داد: بعد از شهادت امام كاظم(ع)،‌ اين فرد حاضر نشد قريب به 30هزار درهمي كه از مردم جمع كرده بود به جانشين امام يعني علي بن موسي الرضا(ع) تحويل دهد.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي گفت:‌ «بطائني» دين و حكم خدا را در برابر دنيا باخت و حتي در اين راه علاوه بر اينكه امامت امام رضا(ع) را انكار كرد، فرقه اي جديد پايه گذاري كرد و با تغيير دين منجر به انحراف عده اي از مسير ائمه اطهار عليهم السلام شد و آخرت خود را به 30هزار درهم فروخت.

محافل انس و معرف هر روز در چندين مجموعه محل استقرار حجاج ايراني در مدينه منوره برگزار مي شود و ضمن تلاوت آيات كلام الله مجيد توسط قاريان ممتاز و برگزاري سخنراني هاي مذهبي، مداحان اهل بيت به مديحه سرايي در منقبت اهل بيت عليهم السلام مي پردازند.

در ادامه عمليات انتقال حجاج ايراني از مكه مكرمه به مدينه منوره،‌ تا پايان امروز دوشنبه (20 شهريورماه) 20 كاروان از زائران ايراني به ظرفيت 2829 نفر به مدينه وارد مي شوند.

عمليات خروج زائران ايراني «مدينه بعد» از روز گذشته آغاز شده و امروز نيز 2874 زائر مدينه منوره را به مقصد ايران ترك خواهند كرد.

در حال حاضر 11518 تن از حجاج ايراني در مدينه منوره مستقر هستند كه پس از تكميل اقامت 5 روزه خود در اين شهر،‌ از طريق فرودگاه مدينه منوره راهي شهرهاي خود در ايران خواهند شد.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - محفل انس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: