دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/21 - 09:35 |

مسؤول فني بافت فرش ستاد عتبات عاليات چهارمحال و بختياري مطرح كرد

بافت بالغ بر 80 فرش براي عتبات عاليات

مسؤول فني بافت فرش ستاد عتبات عاليات چهارمحال و بختياري با اشاره به اينكه حدود 24 كارگاه قالي‌بافي به نيت عتبات عاليات درچهارمحال و بختياري در حال فعاليت است، گفت: در هر كارگاه به‌طور متوسط حدود 3 دار قالي داير است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، عليار رجبي در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهركرد با اشاره به اقدامات عتبات عاليات چهارمحال و بختياري در راستاي بازسازي حرمين شرفين، اظهار كرد: نذورات نقدي مردم جهت كمك به امر بازسازي حرم ائمه توسط عتبات عاليات استان جمع‌آوري و كارگاه‌هاي قالي‌بافي در سطح استان راه‌اندازي مي‌شود.

وي ادامه داد: بانواني كه داوطلب هستند در امر بازسازي عتبات عاليات همكاري كنند، دارقالي به آن‌ها تحويل داده مي‌شود و مسؤولان فني بافت فرش در اين كارگاه‌ها مي‌توانند با مراجعه به تعاوني‌هاي فرش چهارمحال و بختياري وسايل مورد نياز بافت قالي را به‌صورت رايگان دريافت نمايند و همچنين نظارت بر كيفيت بافت فرش در كارگاه‌هاي قالي‌بافي عتبات عاليات بر مسؤول فني كارگاه است.

مسؤول فني بافت فرش ستاد عتبات عاليات چهارمحال و بختياري با اشاره به اينكه بافت فرش در كارگاه‌هاي قالي‌بافي عتبات عاليات به صورت مشاركتي انجام مي‌شود، گفت: بانوان علاقه‌مند به كمك در بحث بازسازي عتبات عاليات مي‌توانند با ثبت‌نام در اين كارگاه‌ها به صورت نوبتي در بافت اين فرش‌ها همكاري كنند.

رجبي با بيان اينكه بانوان مشغول در اين كارگاه‌ها آموزش‌هاي لازم در رابطه با بافت فرش مي‌بينند، افزود: اين بانوان مي‌توانند در پايان‌كار، كارگاه‌هاي بافت فرش عتبات عاليات، براي خود اشتغال‌زايي كنند.

وي اضافه كرد: فرش‌هايي كه در اين كارگاه‌ها بافته مي‌شود، پس از پايان كار در نمايشگاهي جهت فروش به نمايش گذاشته مي‌شود و هزينه آن براي تهيه مصالح مورد نياز براي بازسازي عتبات عاليات استفاده مي‌شود و همچنين براي بازسازي حرمين شريفين، مجريان امر ساخت و ساز چهارمحال و بختياري توسط ستاد عتبات عاليات به كشور عراق اعزام مي‌شوند.

مسؤول فني بافت فرش ستاد عتبات عاليات چهارمحال و بختياري با اشاره به اينكه حدود 24 كارگاه قالي‌بافي بافت فرش عتبات عاليات درچهارمحال و بختياري در حال فعاليت است، گفت: در هر كارگاه به‌طور متوسط حدود 3 دار قالي داير است و تاكنون 5 فرش در اين كارگاه‌ها بافته شده است.

برچسب ها:عتيات - شهركرد -


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: