دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/21 - 22:35 |

حجت الاسلام ماندگاري در محفل انس و معرفت در مدينه:

سوغات مكه و مدينه معارف قرآن و آل الله است

حجت الاسلام والمسلمين محمد مهدي ماندگاري گفت: يكي از نكات مهم در بزرگترين رويداد زندگي مسلمانان يعني مشرف شدن به حج تمتع، جمع آوري توشه از اين سفر معنوي و توجه به حفظ آن است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام ماندگاري عصر سه شنبه در محفل انس و معرفت كه توسط بعثه مقام معظم رهبري در مدينه منوره برگزار مي شود، با بيان اين مطلب افزود: انسان عاقل در هر سفري كه توفيق حضور پيدا مي كند، سوغاتي با خود مي برد كه جاي ديگري پيدا نمي شود.

وي اضافه كرد: اگرچه اين روزها خريد اقلام از شهرهاي مقدس مكه مكرمه و مدينه منوره براي ارائه به خويشاوندان رايج است اما اينها در هر جايي پيدا مي شود؛ آنچه بايد در واقع از اين اماكن مقدس به سوغات بُرد، معارف قرآن و همچنين معارف محمد و آل محمد(ص) است.

حجت الاسلام ماندگاري افزود: مكه مكرمه عظمت و جايگاهي دارد كه همه حجاج در آن مي آموزند بندگي خدا كنند تا شيطان كاري با آنها نداشته باشد و توفيق لذت صحبت با پروردگار در نماز، بيش از پيش نمايان مي شود كه بايد اين حالات معنوي را حفظ و با خود به ميهن به سوغات برد.

وي سوغات شهر پيامبر مهرباني ها را انس با قرآن بر شمرد و گفت: اين ميهماني در حال پايان است و هر كسي كه در اين موسم روحاني بيشتر عبادت كرد، پيروزمندانه و با اطمينان قلب بيشتر بازخواهد گشت.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري همچنين به ويژگي هاي ديگر مدينة النبي و لزوم بهره مندي از آنها اشاره كرد گفت:‌ اكنون در اين فرصتي كه معلوم نيست دوباره نصيب هر يك از ما شود،‌ بايد حداكثر بهره را ببريم و در اين شهر مقدس،‌ از فاطمه زهرا(س) ولايتمداري، از امام مجتبي(ع) كرم و سخاوت، از سيدالساجدين(ع) انس با دعا و روضه سيدالشهدا(ع) و از امام باقر(ع) و امام صادق(ع)‌ معارف محمد(ص) و ائمه اطهار(عليهم السلام) را كسب و با خود به كشورمان به ارمغان ببريم.

محافل انس و معرفت از سوي بعثه مقام معظم رهبري هر روز در چندين هتل محل استقرار زائران ايراني در مدينه منوره برگزار مي شود و پس تلاوت آيات قرآن توسط قاريان ممتاز و‌ سخنراني، مداحان اهل بيت به مديحه سرايي در منقبت ائمه اطهار(عليهم السلام) مي پردازند.برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - انس و معرفت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: