دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/22 - 13:38 |

كاروان شعر اربعين حسيني به كربلا سفر مي كند

در قالب سومين سوگواره بين المللي عبرات؛ كاروان شعر اربعين حسيني به كربلا سفر مي كند، شاعران آييني ايران و عراق در نشست هاي هم انديشي با محوريت جريان شناسي شعر اربعين حسيني و ارتقاي جايگاه آن با عزيمت كاروان شعراي آييني از ايران به كربلا، گردهم مي آيند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام و المسلمين جواد محمدزماني شاعر و پژوهشگر حوزوي و رئيس انجمن شعر طلاب كشور با اعلام خبر برگزاري جلسات هم انديشي پيرامون شعر اربعين حسيني گفت: اين كاروان متشكل از ۱۰ شاعر جوان و پيشكسوت با هدف تعامل با شاعران عراقي درباره شعر حسيني و شعر اربعين در كشور عراق است.

وي افزود: ما به ‌دنبال برگزاري جلسات شعر در سه روز متوالي هستيم تا گفت و گو و مباحثات شاعران ايراني و عراقي به راهكارهايي براي ارتقاي شعرحسيني بيانجامد.

وي اضافه كرد: عباس اربابي، سيد محمدجواد شرافت، حميدرضا برقعي، هادي جان فدا و محمد غفاري از جمله شاعراني هستند كه در ‌اين سفر حضور دارند.

محمدزماني با اشاره به اينكه اين حركت به همت كميته فرهنگي اربعين زيرنظر بعثه مقام‌ معظم‌ رهبري انجام مي شود، اظهار داشت: ظرفيت هاي شعر حسيني بسياراما تاكنون مورد غفلت واقع شده است.
چراكه هر ساله در ‌راهپيمايي اربعين حسيني شاهد حضور ميليون ها زائر و عاشق هستيم و در اين ميان شعرا با توجه به جايگاه ويژه شعر ميان مردم تكاليفي دارند و بايد از اين ظرفيت ها بهره برده و آن ها را تقويت كنيم.

وي همچنين خاطر نشان كرد: اين كه چطور مي توان وضعيت شعر آييني را ارتقا بخشيد، چه مضاميني در پياده روي ‌اربعين حسيني براي بهره گيري از شعر وجود دارد و به طوركلي جريان شناسي شعر آييني امروز از جمله اهداف اين گردهمايي در كاروان كربلا است. ضمن ‌اين كه ارتباط شاعران ‌ايراني و عراقي خود امري پربركت است و زمينه فعاليت هاي مشترك را فراهم‌ مي كند.

سرپرست كاروان شعراي آييني به كربلاي معلي درباره نحوه بازتاب فعاليت هاي كاروان بعد از برگزاري جلسات هم انديشي توضيح داد: اشعار و نتايج جلسات در سومين سوگواره بين المللي عبرات استفاده مي شود. همچنين در نظر داريم اشعار را در قالب يك كتاب يا نشريه به چاپ برسانيم.

گفتني است ۱۰ شاعر آييني ايران روز شنبه-۲۵ شهريور- عازم كشور عراق مي شوند.


برچسب ها:اربعين - عبرات - شعر - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: