سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/22 - 16:42 |

عضو شوراي افتاء اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري:

هيبت اسلام در كنگره حج بايد لرزه به اندام دشمنان و كفار بيندازد

عضو شوراي افتاء اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري گفت: حج بايد موجب تحول روحي و رواني مسلمانان شود و عظمت اسلام را به گونه اي نمايان كند كه لرزه بر اندام كفار از هيبت اين تجمع عظيم بيفتد تا جرات نكنند همچون امروز دست به كشتار مسلمانان در ميانمار بزنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حاج احمد آخوند قربانپور روز چهارشنبه در گردهمايي كاوران هاي اهل سنت در مدينه منوره با اشاره به اين مطلب تاكيد كرد: كفار،‌ وقيحانه در ايامي كه همه مسلمين با انديشمندان و متفكرانشان به عنوان سربازان رسول اكرم(ص) در اين سرزمين گردهم آمده اند،‌ در فلسطين، سوريه و ميانمار فجيع ترين اوضاع را براي امت اسلام رقم زده و مسلمانان را زير چكمه هاي خود قرار مي دهند.

وي با تاكيد بر اينكه همه مظلومان جهان،‌ اسماعيل وار دست و پا‌ مي زنند تا زمزم نجات نصيبشان شود، گفت: زمزم نجات، به جز اتحاد، همدلي،‌ قوت و شوكت مسلمين براي نجات مظلومان جهان اسلام چيز ديگري نيست.

آخوند قربانپور با بيان اينكه پروردگار عالم در همه عبادات از جمله حج منافعي قرار داده است،‌ افزود: حركت به سوي صفا و مروه در سعي، يعني داشتن صفاي دل با برادران مسلمان و بوي انسانيت بخشيدن به دل ها،‌ تجديد مروت و اينكه هويت انساني را مستحكم كنيم.

وي با بيان اينكه در عصر پرفتنه اين دوران، ما مسلمين را از معرفت خودشناسي و خداشناسي به دور كرده اند، گفت: حجاج بايد در عرفات معرفت كسب كنند،‌ در مزدلفه انساني ديگر شوند و با رمي جمرات شيطان را از خود دور كنند.

عضو شوراي افتاء اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري اظهاركرد:‌ حج يعني رسيدن به قله هاي سعادت تا درسي ماندگار براي تزكيه روحي و همت اسلامي باشد و در وراي آن به مجد و عظمت دوران نوراني حضرت رسول اكرم برسيم كه لرزه بر اندام كفار بيفتد.

وي گفت: بايد از مقام ابراهيم(ع) درس گرفت و براي ماندگار كردن آثار كسي تلاش كنيم كه در راه آرمانش روزي به آتش رفت و روزي كارد بر حلقوم جگر گوشه اش گذاشت.


برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - اهل سنت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: