سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/22 - 18:12 |

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره:

حفظ معنويت حج در گرو عاقبت به خير شدن انسان است

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره گفت: يكي از راه هاي حفظ معنويت حج اين است كه انسان توجه كند به اينكه عاقبت امورش ختم به خير شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين احمد عابدي روز چهارشنبه در گردهمايي كاروان هاي اهل سنت در مدينه منوره، افزود: امر واجب حج، علاوه بر داشتن ابعاد اجتماعي مانند شناسايي مشكلات امت اسلام و ضرورت يافتن راه هاي رفع آن،‌ سرشار از مسائل ديگر فردي، اخلاقي و خانوادگي است.

وي با تاكيد بر اينكه حفظ كردن معنويت دين و ايمان بسيار مهم است،‌ اظهاركرد: عده اي افراد در پايان زندگي خود عاقبت به خير و عده اي ديگر نيز عاقبت به شر مي شوند.

نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره خاطرنشان كرد: همه چيز در اختيار خداست و ما نمي دانيم اكنون كه خداوند متعال لطفش شامل حال ما شده و در كنار مسجد نبوي هستيم،‌ فردا چه سرنوشتي خواهيم داشت؛ پس بايد براي عاقبت به خير شدن تلاش كنيم.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي يكي از راه هاي عاقبت به خيري را احترام به دين و مقدسات برشمرد و گفت: احترام به پدر و مادر از ديگر مواردي است كه تعيين مي كند يك فرد عاقبتش به خير يا شر منتهي خواهد شد.

وي با تاكيد بر اينكه برخي صفات نيز منجر به منتهي شدن عاقبت انسان به شر مي شود، از جمله تكبر كه ابليس دچار آن شد، تصريح كرد: بخل داشتن و يا استبداد به علم و بالاتر دانستن خود، از ديگر مواردي است كه سرنوشت انسان را به جاي خير به شر منتهي خواهد كرد.


برچسب ها:حج96 - مدينه منوره - اهل سنت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: