سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/23 - 09:45 |

نامه شهيد علمدار خلاصه كتاب هاي اخلاقي معراج السعاده و جامع السعادات است

حجت‌الاسلام والمسلمين رفيعي با معرفي دو كتاب از آيت الله استادي و استاد مطهري به عنوان نمونه هاي خوبي براي ارتقاي بصيرت اعتقادي ، خاطرنشان كرد: سيد مجتبي علمدار كه از جانبازان جنگ تحميلي بود و درسال 75 به شهادت رسيد نامه اي ده ماده اي دارد كه پيشنهاد مي كنم به عنوان متن درسي به دانش آموزان آموزش داده شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين رفيعي در جمع زائران حسيني در سرداب حرم حضرت عباس (ع) ، با اشاره به سالروز شهادت حضرت ميثم تمار در 22 ذي الحجه به بيان برخي از ويژگي هاي اين يار اميرمومنان پرداخت و گفت: ميثم تمار مفسر قرآن بود و تفسير را از مولايش اميرمومنان آموخته بود و صاحب سر ايشان بود و از آينده خبر مي داد .

وي با بيان اينكه علم غيب مخصوص خداست كه به انبيا، اوليا و برخي افراد اعطا مي شود، تصريح كرد: روزي پيامبر در قبرستان از كنار مقبره اي مي گذشتند، و فرمودند اين مرده در حال عذاب است؛ اصحاب از ايشان پرسيدند كه چرا ما نمي بينيم كه پيامبر فرمودند اگر شما هم مي خواهيد از غيب مطلع شويد دو كار را انجام ندهيد اول اينكه از حرف هاي اضافي بپرهيزيد و شك و ترديد در قلب را از بين ببريد.

حجت‌الاسلام والمسلمين رفيعي با اشاره به داستان پيش گويي هاي ميثم تمار نسبت به چگونگي مرگش كه دست و پا و زبانش قطع شد، گفت: جرم ميثم به عنوان مفسر قرآن، يار خاص اميرالمومنين كه فردي متدين و مومن بود، فقط و فقط دفاع از اميرالمومنين بود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود يكي از ويژگي هاي حضرت عباس به عنوان يار امام حسين (ع) را بصيرت عنوان كرد و گفت: بصيرت به معني آگاهي است در حالي كه بصر به معناي چشم است لذا ممكن است كسي كور باشد مانند ابابصير ولي بصيرت داشته باشد.

وي مشكل داعشي هاي امروز و خوارج را بي بصيرتي عنوان كرد و گفت: بصيرت يعني درك و فهم و تشخيص صحيح از ناصحيح و آنجايي اهميت مي يابد كه فضا روشن نيست چون به عنوان مثال در احد موضوع دوست و دشمن مشخص بود ولي در جمل مشخص نبود و هردو دم از الله مي زدند.

وي با تاكيد براينكه بصيرت را مي توان به چهار نوع تقسيم كرد، گفت: اين چهار نوع شامل بصيرت اعتقادي، اخلاقي، اجتماعي و سياسي است كه در هريك از انواع بصيرت تامل كرد.

وي با معرفي دو كتاب از آيت الله استادي و استاد مطهري به عنوان نمونه هاي خوبي براي ارتقاي بصيرت اعتقادي ، خاطرنشان كرد: سيد مجتبي علمدار كه از جانبازان جنگ تحميلي بود و درسال 75 به شهادت رسيد نامه اي دارد كه در فضاي مجازي مي توان آن را پيدا كرد، پيشنهاد من اينست اين نامه 10 ماده اي كه هر ماده آن سه بند دارد به عنوان متن درسي به دانش آموزان آموزش داده شود.برچسب ها:رفيعي - حضرت عباس - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: