سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/06/23 - 15:15 |

نماينده ولي فقيه در جمع عوامل اجرايي حج 96:

برگزاري حجي عزتمندانه و باشكوه / ضرورت بررسي نقاط قوت و ضعف براي ارتقاي رضايتمندي زايران

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج كشورمان؛ حج امسال را حجي " عزتمندانه" و "‌باشكوه "‌ توصيف كرد و از تلاش هاي همه دست اندركاران اجرايي ؛ ستادي و بعثه مقام معظم رهبري در برگزاري چنين حجي قدرداني كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام و المسلمين "‌ سيد علي قاضي عسكر " كه چهارشنبه شب در مراسم قدرداني از زحمات دست اندركاران ستادي و اجرايي حج در مكه مكرمه سخن مي گفت ؛ اظهار داشت : " بحمدالله اكنون همگان اعم از زايران و دست اندركاران حج اذعان دارند كه حج امسال مطلوب ، عزتمندانه و توام با امنيت و احترام برگزار شد .

وي گفت: ان شاءالله با گواهي كه حجاج كشورمان مي دهند ؛ شاهد لبخند رضايت بر چهره مقام معظم رهبري و مردم عزيز كشورمان خواهيم بود و با اطمينان مي توانيم بگوييم به وعده اي كه به مردم داديم؛ عمل كرده ايم.

وي با اشاره به برگزاري مراسم مختلف از جمله برائت از مشركين ؛ دعاي عرفه ؛ محافل انس و معرفت ؛ جلسات انس با قران كريم و دعاي كميل گفت : بحمدالله با تلاش شما عزيزان و همكاري زايران كشورمان همه اين آيين ها با شكوه و پرشور برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر همچنين به حضور 10 نفر از نيروهاي كنسولي وزارت امور خارجه براي انجام امور كنسولي و ارايه خدمات به زايران اشاره كرد و گفت : اين گروه با حضور در شهرهاي مكه و مدينه ؛ فعاليت هاي لازم را انجام دادند .

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت اضافه كرد : در حج امسال باوجود افزايش شمار حج گزاران كشورمان ؛ شاهد كمترين حوادث بوديم و آمار زايران فوت شده با توجه به افزايش جمعيت زايران نسبت به دوره هاي قبل كمتر است.

وي گفت : تلاش هاي شما دست اندركاران و عوامل اجرايي باعث شد حج امسال به اذعان بسياري از كسانيكه سال ها تجربه حضور در موسم حج را دارند ؛ حجي نمونه ؛ روان و مطلوب باشد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ؛ حجاج كشورمان را حج گزاراني "‌نجيب ؛ باصفا ؛ بامحبت و صميمي "‌ توصيف كرد و گفت : در بازديدهاي روزانه از كاروان هاي زايران كشورمان ؛ بارها مردم نسبت به خدمتگزاران خود در حوزه حج ابراز محبت داشتند و ما بايد قدردان چنين مردمي باشيم.

نماينده ولي فقيه در بخش ديگري از سخنانش همچنين بر ضرورت بررسي كارشناسانه نقاط قوت و ضعف حج امسال از سوي مسئولان وكارشناسان بخش هاي مختلف تاكيد كرد و گفت : هدف از اين بررسي هاي كارشناسي ؛ آسيب شناسي حوزه هاي مختلف اعم از اجرايي و فرهنگي است كه مي تواند زمينه را براي ارتقاي خدمات مطلوب تر به حجاج كشورمان در سالهاي آتي فراهم كند.

وي همچنين به ديدار اخير خود با وزير حج عربستان اشاره كرد و گفت : در اين ديدار؛ ايشان از عملكرد جمهوري اسلامي ايران و زايران كشورمان در حج امسال ابراز رضايت و تشكركرد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در عين حال گفت :‌ تغيير رويكرد كشور ميزبان در برخورد با حجاج كشورمان نيز قابل قدرداني است.

وي همچنين با اشاره به روزهاي پاياني عمليات حج به دست اندركاران حوزه حج توصيه كرد تا همه مساعي خويش را بكار گيرند تا روزهاي باقيمانده را با همان نشاط و روحيه خدمتگزاري در خدمت ضيوف الرحمن باشند.

وي حج امسال را حجي مطلوب خواند و سخنانش را با اين جمله به پايان برد كه " به عنوان نماينده مقام معظم رهبري ؛ از همه شما قدرداني مي كنم . "

در اين نشست صميمي ؛ " نصرالله فرهمند " معاون حج و عمره سازمان حج و زيارت و مدير عمليات حج 96 با بيان گزارشي از تلاش هاي انجام شده در حوزه هاي مختلف و از حمايت هاي مشفقانه نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت از خدمتگزاران حوزه حج و زيارت تقدير كرد.

وي از همه مسئولان بخش هاي مختلف ستادي و اجرايي حج امسال خواست تا با هدف بهبود امور مرتبط با حوزه حج ؛ نقاط قوت و ضعف حوزه كاري خويش را شناسايي و در اختيار ستاد اجرايي حج قرار دهند.

در اين جلسه ناصر حويزاوي رييس ستاد مكه مكرمه نيز در سخناني لباس خدمتگزاري به ضيوف الرحمن را لباس افتخار وخدمت به ميهمانان خداوند متعال دانست و گفت : بحمدالله اكنون لبخند رضايت را در چهره زايران كشورمان مي توان مشاهده كرد.برچسب ها:حج - اجرايي - قاضي عسكر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: