دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/25 - 11:25 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري:

در جامعه كنوني ما جاي شكر و شكوه با هم عوض شده است

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر رفيعي سومين نشانه انسانهاي با كرامت را حس تقدير و تشكر از ديگران دانست و گفت: در جامعه كنوني ما جاي شكر و شكوه با هم عوض شده است و همه از همه چيز مي نالند در حالي كه امام حسين (ع) در شب عاشورا با همه سختي هايي كه وجود داشت فرمودند كه من تورا به پنج نعمت شكر مي كنم .
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر رفيعي درجمع زائران حرم حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) با بيان اينكه كرامت ذاتي انسان كه خدا به او عطانموده، براي همه است، گفت: كريم از صفات خداست و در روايتي داريم كه خدا كريم است و افراد با كرامت را دوست دارد.

وي با اشاره به فرازهايي از زيارت عاشورا كه درخواست كرامت از خدا مي شود، تصريح كرد: «اكرمني بمعرفتكم» و يا «اكرمني بك ان يرزقني» ااين درخواست ها نشان مي دهد كه ما يك كرامت اكتسابي داريم.

عضو هيئت علمي جامعه المصطفي العالميه با اشاره ويژگي هاي انسان هاي كريم گغت: انسان كريم گناه نمي كنديعني چون عظمت روحي پيدا مي كند، معصيت نمي كند چون شيطان اول انسان را پست و دليل مي كند و بعد گناه مي كند.

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر رفيعي با بيان اينكه انسان كريم متواضع و انسان هاي مغرور ذليل و پست هستند،‌ گفت: ذليل كسي است كه ظلم مي كند و اگر كسي به خاطر خدا تواضع به خرج مي دهد، عزيز است.

وي كربلا را نمايشگاه تقابل عظمت و پستي عنوان كرد و گفت: انسان هاي كريم قبل از درخواست‌ها، نياز نيازمندان را برطرف مي كنند، به همين دليل ايشان انبان هاي نان و خرما را بر دوش مي كشيدند و به خانه فقرا مي رفتند.

عضو هيئت علمي جامعه المصطفي العالميه با بيان اينكه ائمه در زيارت جامعه كبيره اصول الكرم معرفي شده اند، خاطرنشان كرد: خداوند سامع الشكاياست و دوست دارد كه انسانهاي با كرامت از خدا پيش مردم شكايت نكنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين دكتر رفيعي سومين نشانه انسانهاي با كرامت را حس تقدير و تشكر از ديگران دانست و گفت: در جامعه كنوني ما جاي شكر و شكوه با هم عوض شده است در حالي كه امام حسين عليه‌السلام در شب عاشورا با همه سختي هايي كه وجود داشت فرمودند كه من تورا به پنج نعمت شكر مي كنم اول اعتقاد به نبوت پيامبراسلام، دوم نعمت قرآن، سوم نعمت فهم دين، چهارم نعمت شنيدن و پنجم نعمت ديدن .

عضو هيئت علمي جامعه المصطفي العالميه چهارمين علامت كريم را اهل عفو بودن عنوان كرد و گفت: انسان هاي كريم كينه اي در دل ندارند كه نمونه آن پذيرش حرابن يزيد رياحي توسط اباعبدالله است

وي با اشاره به آياتي از انتهاي سوره اعراف گفت: ما با سه دسته افراد برخورد داريم كه خداوند چگونگي برخورد با آنها را شرح مي دهد ، بعد از اين آيات خداوند پيامبر را با صفت خلق عظيم معرفي كند كه آن سه دسته ناآگاهان، نادانان و خطاكاران هستند كه خدا وند در مقابله با آنها دعوت به آگاهي بخشي تغافل وگذشت مي كند.

عضو هيئت علمي جامعه المصطفي العالميه تغافل را در زندگي هاي مشترك بسيار مهم ارزيابي كرد و گفت: اين صفت پنجمين صفت انسان هاي كريم است كه بايد مورد توجه قرار بگيرد.برچسب ها:حرم امام حسين - رفيعي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: