شنبه|26 اسفند 1396|28 جمادی الثانی 1439|17 March 2018
زمان انتشار: 1396/06/28 - 19:58 |

حال و هواي محافل انس و معرفت حجاج ايراني قبل ازترك شهرپيامبر

شهر پيامبر و سالن اجتماعات هتل الصافيه الياس امروزحال و هواي ديگري داشت و زائران ايراني صحنه هاي زيباي معنوي را در محفل انس و معرفت در جانشان ثبت و ضبط كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، زائران ايراني هتل الصافيه الياس امروز آمده بودند تا قبل از ترك مدينه منوره بارديگر حرم نبي مكرم اسلام را نظاره كنند و حرف دل با رسول خود بازگويند.

سخنران محفل انس و معرفت حجاج ايراني ، حجت الاسلام و المسلمين احمد عابدي نماينده سرپرست حجاج ايراني در مدينه منوره بود كه درباره آثار و بركات حفظ ، قرائت و ختم قرآن سخن گفت.

نماينده سرپرست حجاج ايراني درمدينه منوره با اشاره به اينكه قرائت قرآن يك افتخار است، اظهار داشت: حضرت اميرالمومنين علي (ع) مي فرمايند درجات هركسي در بهشت به تعداد آيات قراني است كه در دنيا قرائت كرده است.

وي سپس با بيان روايتي درباره اهميت خواندن قرآن ، افزود: تنها انسان خوب بودن براي رفتن به بهشت كافي نيست و بايد قرائت قرآن هم داشته باشد.

نماينده سرپرست حجاج ايراني درمدينه منوره درادامه نمونه هايي از ختم فرآن توسط شخصيت هاي بارز و علماي مذهبي را يادآور شد و گفت: كسي كه قرآن بخواند استعداد، فهم ، هوش و حافظه اش افزون خواهد شد.

وي تصريح كرد: هرچه كه انسان با قرآن بيشترمانوس باشد نورانيت دل انسان بيشترخواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين عابدي با اشاره به اينكه زياد قرآن خواندن به عمر انسان بركت مي بخشد، گفت: انسان بايد با قرآن مانوس باشد و حتي اگر بلد نيست قرآن بخواند اين كتاب آسماني را مقابل خود بگشايد و به صفحات قرآن نگاه كند و صلوات بفرستد.

وي با اشاره به خطرات فضاي مجازي براي نوجوانان وجوانان ، از خانواده ها خواست فرزندان خود را براي اينكه آلوده به گناه نشوند علاقمند نمايند تا زياد قرآن بخوانند.

در ادامه اين برنامه حاج مهدي حق گويان نابغه قرآني كشوركه قرآن كريم را به بيش از شصت روش حفظ كرده است ؛ به اجراي برنامه پرداخت كه با استقبال شركت كنندگان در اين مراسم روبروشد.

پايان بخش اين محفل، مديحه سرايي و نوحه خواني مداح اهل بيت عصمت وطهارت حاج احمد زين العابدين بود و حاضران با زبان اشك و تضرع دست به درگاه خالق معبود بلند كرده وصحنه هاي زيباي معنوي را در جانشان ثبت و ضبط كردند.
برچسب ها:انس - عابدي - قرآن - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: