دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/29 - 10:09 |

صدور پروانه 21 موكب از سوي ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي گفت: پروانه استقرار 21 موكب در راستاي خدمات رساني به زائران حسيني(ع) در آيين پياده روي اربعين در اين استان صادر شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا، خليل نجفي افزود: 17 موكب در خاك عراق و چهار موكب نيز در شهرستان زرنديه، روستاي خيراباد و رباط ميل از بخش مركزي اراك و شهر جديد مهاجران مستقر مي شوند.

وي توضيح داد: فعاليت موكب هاي استان مركزي از 15 ماه صفر آغاز مي شود و تا 2 روز بعد از اربعين ادامه دارد و شماري از موكب هاي استان نيز تا 28 ماه صفر به زائران خدمات رساني مي كنند.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي گفت: موكب هاي استان مركزي ظرفيت پذيرايي از 60 هزار نفر وعده را از زائران حرم حسيني دارند در صورتي كه سال گذشته 50 هزار نفر وعده ظرفيت موكب هاي استان بود.

وي با بيان اينكه هزينه استقرار و پذيرايي از زائران حرم حسيني(ع) از كمك هاي مردمي تامين مي شود، افزود: بيشترين كالاي مورد نياز ستاد اربعين استان پتو است و شهرونداني كه تمايل به كمك در اين زمينه را دارند مي توانند هداياي خود را به مساجد شاخص شهرهاي خود تحويل دهند.

نجفي اظهار كرد: ستاد اربعين استان مركزي در قالب كميته هاي سياسي و كنسولي، بهداشت و درمان، حمل و نقل و سوخت، امنيتي و نظامي، اسكان، مشاركت هاي مردمي و تغذيه، كميته فرهنگي و آموزش، اطلاعاتي، زيرساخت و امداد و نجات به زائران خدمات رساني مي كنند.

سال گذشته بيش از 50 هزار نفر از استان مركزي در آيين پياده روي اربعين حسيني(ع) شركت كردند.


برچسب ها:عتبات - بازسازي - مركزي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: