یکشنبه|27 اسفند 1396|29 جمادی الثانی 1439|18 March 2018
زمان انتشار: 1396/06/30 - 11:40 |

حضرت زينب(ع) عبد خدا بودن در سختي را كربلا نشان داد

حجت الاسلام والمسلمين سلامي گفت: حضرت زينب عليها السلام عبد بودن خدا در سختي ها را آنجايي كه فرمودند ما رايت الا جميلا يعني بجز زيبايي در اين سفر نديدم، نشان دادند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين سلامي در جمع زائران حرم حسيني،‌ با بيان اينكه يكي از جلوه هاي عبد بودن در مشكلات و سختي ها نمود و بروز دارد، اظهار داشت: پيامبر خدا ابتدا عبد شد و سپس به مدال رسالت مزين شد.

وي يكي ديگر از جلوه هاي عبد بودن را در نماز عنوان كرد و گفت: نماز داراي افعال و حركاتي است كه نشانه هاي عبد بودن است و اوج عبوديت در نماز سر به سجده گذاشتن است.

حجت الاسلام و المسلمين سلامي با تاكيد براينكه عبد در دستان مولاي خود است، تصريح كرد: كسي كه عبد خدا مي شود مانند بردگان كه هرچه مولايشان امر مي كند بدون چون و چرا انجام مي دهند، بايد باشند و هرگونه امري از سوي خدا را بر خود واجب و بر صلاح خود بدانند.

وي با با بيان داستاني از رسم بندگي گفت: ما در عالم الست با خدا عهد بستيم كه عبد باشيم و او را عبادت كنيم لذا آنان كه بدعهدي مي كنند و از دايره عبوديت خدا دور مي شوند به سرنوشتي دچار مي شوند كه شيطان دچار شدبرچسب ها:حضرت زينب - زائران - سلامي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: