یکشنبه|27 اسفند 1396|29 جمادی الثانی 1439|18 March 2018
زمان انتشار: 1396/06/31 - 00:10 |

نواي شورانگيزآخرين دعاي كميل در فضاي مدينه پيچيد

آخرين آيين روح‌ بخش دعاي كميل با مشاركت پرشكوه زائران ايراني درمدينه منوره برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، شهرمدينه منوره و سالن اجتماعات هتل مكرم بلازا امشب شاهد حضور گسترده زائراني بود كه آمده بودند تا قبل ازترك شهر پيامبر ، زمزمه «يارب يارب يا رب» را در سرزمين امن الهي سر دهند .

آئين پرفيض دعاي كميل در فضايي معنوي و روحاني برگزار شد و حجاج ايراني حاضردر شهر پيامبر از اين آئين استقبال خوبي به عمل آوردند.

دراين مراسم حجت الاسلام سيد محمد تقي قادري به تبيين جايگاه دعاي كميل در بين ادعيه و مناجات سفارش شده پرداخت و به تفصيل درباره نقش كليدي دعا در سلوك معنوي عارفان وسالكان سخن گفت.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به اينكه دعاي كميل مناجات و نيايش حضرت علي (ع) با معبود خويش است ، تصريح كرد: دعاي كميل زيباترين ، با معنويت ترين و طلايي ترين دعايي است كه از زبان معصوم بيان شده و ما از آن استفاده مي كنبم .

بر پايه اين گزارش ، زائران ايراني درآخرين دعاي كميل مدينه با قرائت آيه "أَمَّن يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَيَكْشِفُ السُّوءَ" نه تنها دوستان و آشنايان و مردم ايران ، بلكه همه امت اسلامي و زائران بيت الله الحرام را دعا كردند و از خداوند عاقبت بخيري و سربلندي مسلمين را طلبيدند.

اين مراسم معنوي با مديحه سرايي و نوحه خواني پاشايي مداح اهل بيت عصمت و طهارت و دعا براي سلامتي و فرج آقا امام عصر (عج) در جوار مسجد النبي به پايان رسيد.برچسب ها:دعاي كميل - مدينه - زائران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: