پنجشنبه|02 فروردين 1397|04 رجب 1439|22 March 2018
زمان انتشار: 1396/06/31 - 19:03 |

اجتماع عظيم شيرخوارگان حسيني درحرم مطهر رضوي

حرم امام رضا(ع) ميزبان هزاران دلداده حسيني بود؛ دسته‌دسته مادران از گوشه و كنار شهر مشهد خود را به بارگاه ملكوتي امام رضا (ع) رسانده تا با كودكان شيرخوارشان در همايش عظيم شيرخوارگان حسيني شركت كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ صحن جامع رضوي مملو از مادراني بود كه شيرخواران خود را لباس سبز پوشانده و پيشاني‌بندهايي مزين بانام حضرت علي‌اصغر و اباعبدالله حسين(ع) بر سر آن‌ها بسته بودند و فرزندان خود را روي دست گرفته و در مظلوميت شهيد كوچك كربلا به سوگ نشستند.

در ورودي‏هاي حرم مطهر رضوي بيش از 30 هزار لباس شيرخوارگان حسيني كه پيش از اين در مسجد صديقي‏ها دوخته شده بود بين زائران تقسيم شد تا همه كودكان حاضر در محفل با لباسي يك دست حاضر شوند.

در ابتداي اين مجلس با شكوه حميد رضا بلوچيان؛ قاري نوجوان كشورمان به قرائت قرآن پرداخت .

گفتني است در ميان برنامه اين همايش عظيم، كليپي كه از سوي معاونت تبليغات اسلامي آستان قدس رضوي به ياد كودكان ميانمار توليد شده بود پخش گرديد.

اين همايش عظيم در كشورهاي مختلف جهان مانند ايران، عراق، عربستان، بحرين، كويت، قطر، عمان، هند، پاكستان، افغانستان، سوريه، لبنان، تركيه، كانادا، فرانسه، تايلند، دانمارك، سوئد، فنلاند، آمريكا و استراليا برگزار مي‌شود.

هدف از برگزاري اين مراسم، رساندن پيام مظلوميت امام حسين (ع) و طفل رضيع (شيرخوار) ايشان حضرت علي اصغر(ع) به جهانيان و آشنايي آنان با نهضت عاشورا، پيام اصلاح امت و امر به معروف و نهي از منكر و مبارزه با ظلم ستمگران است.
برچسب ها:محرم - امر به معروف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: