دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/01 - 09:35 |

وزير كشور اعلام كرد:

احتمال بازگشايي دو مرز جديد براي اربعين

وزير كشور با تاكيد بر بهره گيري از تجربيات سه سال گذشته در برگذاري مراسم اربعين و برنامه ريزي جامع‌ تر براي امسال افزود: با كشور عراق مذاكراتي داشتيم تا دو مرز جديد دهلران و خسروي در اربعين حسيني بازگشايي شود كه اگر موافقت شود امسال مي‌توانيم با آرامش و شرايط بهتري زائرين را به كشور عراق ببريم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي درباره اقدامات وزارت كشور در برگزاري مراسم اربعين حسيني، گفت: سه سال است كه توفيق انجام اين كار را پيدا كرده‌ايم. در سال قبل دو ميليون و 300 هزار نفر در تمام طول سفرشان از درب خانه‌ها تا مقصد نهائي، امنيت‌شان، حمل و نقل، بهداشت و درمانشان تامين شد و به داخل كشور ديگري رفتند و به سلامت به كشور بازگشتند و در اين مسير هيچ مشكلي ايجاد نشد. تحقق اين امر با همكاري همه دستگاه‌ها از جمله سپاه، بسيج، قوه قضاييه، شهرداري‌ها و ساير دستگاهها انجام شد.

وي افزود: براي امسال برنامه ريزي جامعتري انجام و تجربه سه سال گذشته نيز به كار گرفته شده است براين اساس با كشور عراق مذاكراتي داشتيم تا دو مرز جديد دهلران و خسروي در اربعين حسيني بازگشايي شود كه اگر موافقت شود امسال مي‌توانيم با آرامش و شرايط بهتري زائرين را به كشور عراق ببريم.

وي با تاكيد بر لطف خداوند در برگزاري مراسم اربعين حسيني گفت: ما در اين مراسم نيازمند 50 هزار اتوبوس هستيم كه براي اين مهم اتوبوس‌هاي دستگاه‌ها و شهرداري‌ها بكار گرفته مي‌شوند.

وزير كشور با تاكيد بر لزوم رعايت تذكراتي كه توسط ستاد اربعين به زائرين داده مي‌شود خاطرنشان كرد: بهتر است زائرين در قالب كاروان به كشور عراق بروند و حتما به دستورالعمل‌هاي امنيتي توجه كنند. بي ترديد زائران بايد فرهنگ كشور مقابل را در نظر داشته باشند و براي برگشت عجله نكنند. زائرين طي 20 روز به كشور عراق مي‌روند اما در برگشت همه مي‌خواهند يك شبه برگردند كه شاهد تشكيل ترافيك‌هاي عظيم هستيم. اميدواريم خداوند در انجام اين مسئوليت به وزارت كشور كمك كند.

برچسب ها:عتبات - اربعين - مرز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: