پنجشنبه|02 فروردين 1397|04 رجب 1439|22 March 2018
زمان انتشار: 1396/07/02 - 17:52 |

ديدار زائرين اهل سنت با نماينده بعثه در عراق

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق امام حسين (ع) راچراغ هدايت براي همه انسانها دانست و حضور اديان و فرق مختلف در مراسم پياده روي اربعين در عراق و يا عاشورا در كشورهاي مختلف را از جذيه مغناطيسي آن حضرت دانست وبر لزوم اتحاد ودوري از تفرقه بين مسلمانان تاكيد نمود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در ديدار با جمعي از زائران اهل سنت در كربلا، بزرگترين مشكل جهان اسلام را اختلاف و تفرقه دانست و اظهار داشت: از اهداف شوم دشمن ايجاد تفرقه بين فرق مسلمين است اين همان خطري است كه پيامبر اسلام و قرآن كريم ن كه به آن هشدار داده است اند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با بيان اينكه كعبه، قرآن، پيامبر و بسياري ديگر از امور ديگرمشترك بين فرق مسلمين است، كه مي تواند محمور وحدت مسلمانان باشد، تصريح كرد: هدف از قيام امام حسين عليه السلام مقابله با ظلم و ستم و برچيدن حكومت زر و زرو و تزوير بود كه اين اهداف براي هر انسان آزاده اي مقدس وحائز اهميت است.

وي با تاكيد براينكه تفرقه خواست استكبارو صهيونيست ها است گفت: راه نجات مسلمانان در اتحاد وهمدلي و تمسك به قرآن اهل بيت است وظيفه و نجات ما در كنار هم بودن است.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به محبت و علاقه اهل سنت به ائمه اطهار و خاندان پاك رسول خدا گفت: بنابر روايات امام حسين چراغ هدايت است و به همين دليل است كه نه تنها شيعيان و بلكه حتي مسيحيان هم به امام حسين تمسك مي كنند كه جلوه هاي آن را مي توان در حضور اديان و فرق مختلف در مراسم پياده روي اربعين در عراق و يا دهه عاشورا در كشورهاي مختلف مشاهده كرد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با بيان اينكه امام حسين كشتي نجات است، تنها راه نجات را سوار شدن در اين كشتي دانست و گفت: اگر كسي در اين كشتي سوار نشود غرق مي شود و هيچ چيز حتي رابطه پدر و فرزندي هم مانند پسر نوح نمي تواند موجب نجات او شود.

برچسب ها:نجفي روحاني - كربلا - اهل سنت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: