شنبه|26 اسفند 1396|28 جمادی الثانی 1439|17 March 2018
زمان انتشار: 1396/07/07 - 11:19 |

عزاداري و سوگواري سيدالشهدا در شهر كاظمين برگزار مي شود+ تصاوير

در دهه اول محرم شهر كاظمين مثل شهر هاي ديگر عراق غرق در عزا و مصيبت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) مي باشد و موكب ها در طول مسير از زائران و عزاداران با چاي و شربت و انواع غذاها پذيرايي مي كنند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، در دهه اول محرم شهر كاظمين مثل شهر هاي ديگر عراق غرق در عزا و مصيبت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) مي باشد هيئت ها و دسته جات مذهبي هر روز تا پاسي از شب در جوار امامين جوادين عليهماالسلام مشغول عزاداري مي باشند. و موكب ها در طول مسير از زائران و عزاداران با چاي و شربت و انواع غذاها و نوشيدني ها پذيرايي مي كنند.

به همين مناسبت بعثه مقام معظم رهبري در شهر كاظمين از اول محرم مراسم عزاداري و سوگواري و معرفت افزايي نسبت به ذوات مقدس ائمه عليهم السلام و مخصوصا حماسه عاشورا را در جمع مديران و كارگزاران عتبات عاليات در جوار امامين جوادين عليهماالسلام با برپايي موكب امام رضا عليه السلام برگزار مي نمايد.

در اين مراسم هر شب روايتگري حماسه عاشورا توسط حجت الاسلام حسينقلي غفاري مسئول فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در كاظمين اجرا مي شود سپس مراسم با روضه خواني و سينه زني ادامه مي يابد.

لازم به ذكر است اين مراسم با حضور مسئول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كاظمين حجه الاسلام و المسلمين احمد احساني و ديگر مسئولين ستاد عمليات شمسا و حج و زيارت برگزار مي گردد.برچسب ها:كاظمين - محرم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: