سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/07/12 - 07:58 |

ده نكته مهم تبليغي با استناد به آيات قرآن

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با تاكيد به اهميت تبليغ و رساندن پيام هاي ديني و اخلاقي به مردم، ده نكته مهم تبليغي را با استناد به آيات قرآن برشمرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در جمع روحانيون و مداحان كاروان هاي اعزامي به عتبات عاليات بااشاره به ده نكته ويژه تبليغ كه آن را مفيد و كارآمد مي كند، اظهار داشت: سخن بايد رسا، ملايم، كريمانه و قابل قبول باشد كه هريك از اين ويژگي ها در يكي از آيات قرآن به آن اشاره شده است.

وي ادامه داد: سخنران بايد با انتخاب بهترين موضوع، از لغو و بيهوه گويي حذر نمايد و گفتار دلپسند و متقن و توأم با عمل ارائه دهد كه بر اساس آيات قرآن اين ويژگي ها مي تواند تاثيرگذاري كلام را بيشتر كند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق همچنين بااشاره به حديثي زيارت امام حسين عليه السلام را موجب در امان بودن در قيامت از عذاب و زير پرچم امام حسبن قرار گرفتن و در بهشت همجوار آن حضرت شدن دانست و افزود: اگر كسي تمام عمر حج انجام دهد ولي به زيارت امام حسين عليه السلام نائل نگردد حق خدا و رسول او را ادا نكرده است زيرا حق امام حسين از طرف خداوند بر هر مسلماني لازم است ادا شود.

در ادامه اين جلسه برخي از مسايل مبتلا به زائران از احكام شرعي مطرح و بر روي ابعاد آن بحث و بررسي شد و سپس به پرسش هاي حاضران پاسخ داده شد.

در بخش ديگري از اين جلسه يكي از رابطين روحانيون كاروان هاي اعزامي به عتبات عاليات تذكرات لازم براي اجراي بهتر فعاليت هاي فرهنگي روحانيون را ارائه داد.برچسب ها:امام حسين - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: