پنجشنبه|02 فروردين 1397|04 رجب 1439|22 March 2018
زمان انتشار: 1396/07/13 - 20:45 |

با مساعدت خيرين آذربايجاني؛

ستاد اربعين آذربايجان شرقي آماده ارائه خدمات به زائران حسيني است

ستاد اربعين حسيني آذربايجان شرقي آمادگي خود را براي ارائه خدمات به زائران داخلي و خارجي همچون سال هاي گذشته اعلام كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج در تبريز،همه دستگاه هاي عضو ستاد اربعين آذربايجان شرقي در جلسه‌اي مشترك اعلام كردند كه همچون سال هاي گذشته براي برگزاري هرچه با شكوهتر اين تجمع ميليوني عاشقان اباعبدالله الحسين از آمادگي كامل برخوردار هستند.
استاندار آذربايجان شرقي در اين نشست اظهار داشت: خدمت به زائرين حسيني يك امر معنوي و اعتقادي است و اميدواريم همه مسوولان امر و دست اندركاران دخيل در بحث اربعين حسيني عاشقانه و داوطلبانه بهتر از سال هاي قبل به تعهداتشان عمل كنند و ما نيز در كنار آن ها هستيم.
مجيد خدابخش افزود: با وجود تهديدات تكفيري ها و داعشي ها تجمع 20 ميليوني عاشقان ابا عبدالله الحسين حضوري معني دار و تاثيرگذار است.
وي با بيان اينكه پايه اصلي ارائه خدمات به زوار در ايام اربعين با رويكرد داوطلبانه و مردمي است، اظهار كرد: دستگاه هاي اجرايي وظيفه هماهنگي و اماده سازي زيرساخت هاي لازم براي ارائه خدمات را دارند.
خدابخش با تاكيد بر آسيب شناسي هر ساله گفت: بايد تلاش كنيم خدمت رساني به زائران اربعين نسبت به سال هاي گذشته بهتر شود.
وي همچنين بر مديريت يكپارچه موكب ها تاكيد كرد و گفت: از فعاليت موكب هاي استان به صورت پراكنده جلوگيري شود. دولت وظيفه تسهيل و سياست گذاري براي حضور زائران را بر عهده دارد و اين امر در كل يك كار مردمي است.
همچنين كعاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تبريز در اين نشست گفت: شهرداري تبريز طبق سنوات گذشته با همكاري شهرداري كربلا و ستاد ملي اربعين موكبي در ورودي كربلا در عمود 1394 برپا خواهد كرد.
حجت الاسلام احمد حميدي افزود: روزانه براي 30هزار نفر غذا ارائه خواهد شد و 300 هزار بطري آب معدني نيز تدارك ديده شده است.
وي با اشاره به فعاليت واحد درماني شهرداري تبريز گفت: گروه پزشكي شهرداري تبريز با تمامي ملزومات دارويي و تجهيزات لازم درماني در محل حضور خواهند داشت.
حجت الاسلام حميدي اضافه كرد: چندين سرويس بهداشتي و حمام نيز توسط شهرداري تبريز در محل مستقر خواهد شد.
وي با اشاره به انتخاب تبريز به عنوان پايتخت گردشگري جهان اسلام در سال 2018 اظهار كرد: اقلام تبليغي مختلف با آرم تبريز 2018 آماده شده كه از ديگر موكب هاي استان درخواست مي كنيم نسبت به پخش اقلام تبليغي تبريز 2018 با شهرداري تبريز همكاري كنند.
سرهنگ الياس گل محمدزاده، معاون اجرايي فرمانده سپاه عاشورا نيز در اين نشست گفت: در سال گذشته 75 دستگاه اتوبوس، تريلر و كاميون از طريق سپاه اعزام شد و امسال نيز آماده ارائه خدمات هستيم و همچنين جذب و جمع اوري كمك هاي مردمي براي موكب هاي استان در دستور كار قرار دارد.
وي ادامه داد: در سال گذشته سپاه عاشورا 830 نفر از زائران غيرايراني از كشورهاي تركيه و جمهوري آذربايجان مورد حمايت و رصد سپاه قرار گرفت تا به راحتي از مرز خارج شوند كه امسال نيز از آمادگي لازم در اين خصوص برخورداريم.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: