چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/08/05 - 16:58 |

تجليل نماينده بعثه از برپايي موكب خدام الحسين ابركوه در كربلاي معلا

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني از موكب خدام الحسين (ع) ابركوه در كربلاي معلا بازديد و از برپا كنندگان اين موكب تجليل كرد. اين موكب با هدف خدمت به زائران پياده اربعين حسيني، براي نخستين بار در كربلاي معلا احداث شده است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق به همراه هيأتي از موكب خدام الحسين (ع) ابركوه ديدن كرد و در جريان برنامه ها و فعاليت هاي اين موكب قرار گرفت.

وي ضمن تجليل از خدمات صورت گرفته در اين موكب، اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش خيرين و مردم ولايتمدار ابركوه اين موكب براي نخستين بار برپا شده است كه از نظر امكانات و تجهيزات نيز بسيار كار شايسته اي صورت گرفته و شايان تقدير است.

حجت الاسلام نجفي روحاني در اين بازديد بر اجراي برنامه هاي فرهنگي در اين موكب همچون نماز جماعت، سخنراني، بيان مسائل شرعي و همچنين بيان درس هاي نهضت حسيني تاكيد كرد.

يكي از عوامل اجرايي اين موكب گفت: با توجه به اينكه در سال هاي گذشته جاي خالي شهرستان ابركوه در بين خادمان زائران كربلا به خوبي حس مي شد، با همفكري جمعي از دوستان و صاحب نظران و عوامل هيئت هاي مذهبي شهرستان، برآن شديم در اين زمينه اداي دين كنيم.

وي اظهار كرد: جرقه ايجاد موكب پذيرايي مردم ابركوه در كربلا، از شب 23 ماه مبارك رمضان توسط عده‌اي از مردم و جوانان شهرستان زده شد و در ادامه با پيگيري‌هاي اداره تبليغات اسلامي، امام‌جمعه، سازمان عتبات عاليات و ساير مسئولين شهرستان مجوزهاي لازم اخذ شد.


برچسب ها:موكب - اربعين - نجفي روحاني - كربلا - يزد - ابركوه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: