دوشنبه|28 اسفند 1396|01 رجب 1439|19 March 2018
زمان انتشار: 1396/08/15 - 17:56 |

در گردهمايي موكب داران ايراني مطرح شد؛

بيان جلوه هاي زيباي موكب هاي ايراني از نگاه نماينده بعثه

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، تصريح كرد: در بازديدي كه از مواكب ايراني داشتم، جلوه هاي زيبايي از برگزاري مرتب نماز جماعت، سخنراني و مداحي، بيان مسائل شرعي، روايتگري مصور و حلقه هاي معرفتي را مشاهده كردم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجف نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، امروز در جمع مسوولان موكب هاي ايراني در كربلا، ضمن تقدير از فعاليت ها و اقدامات صورت گرفته توسط مديران موكب ها، اظهار داشت: فعاليت شما كار بسيار ارزشمندي است و بايد قدر اين موقعيت و فرصت خود را بدانيد.

وي اظهارداشت: همان گونه كه سلمان ايراني به مدينه رفت و خدمت پيامبر اسلام شرفياب شد و به گونه اي رفتار كرد كه هر يك از مهاجر و انصار مي گفتند، او از ماست ولي پيامبر اسلام فرمود، سلمان از ماست. ما بايد در عتبات عاليات به گونه اي رفتار نيكو و پسنديده داشته باشيم كه هم مردم عراق ما را از خود بدانند و هم امام حسين عليه السلام به وجود ما مباهات كند و بفرماييد ايراني ها از ماست.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، تصريح كرد: در بازديدي كه از مواكب ايراني داشتم، جلوه هاي زيبايي از برگزاري مرتب نماز جماعت، سخنراني و مداحي، بيان مسائل شرعي، روايتگري مصور و حلقه هاي معرفتي را مشاهده كردم.

وي ادامه داد: همچنين برگزاري جلسات انس با قرآن، تكريم مردم عراق، ارتباط با مواكب عراقي، برخورد كريمانه با زائران، تواضع نسبت به يكديگر و رفع كدورت هاي احتمالي، جلوگيري از اسراف و تبذير و نظافت موكب ها از ديگر جلوه هاي بود كه در اين بازديدها مشاهده كردم و جاي تقدير و تشكر دارد.

وي به كمك هاي مردمي از سوي مردم اهل سنت و برخي از مسيحيان اشاره كرد و اظهار داشت: رسالت ما بسيار سنگين و خطير است و بايد اين اربعين به گونه اي مديريت شود كه معرفت افزايي و بصيرت آفرين باشد و انسجام و اتحاد بين همه محبان اهل بيت محقق شود.

حجت الاسلام نجفي روحاني با اشاره به حديثي از امام صادق عليه السلام كه فرموده، خداوند به زائر امام حسين عليه السلام مباهات مي كند، اظهار داشت: خدمت به زائران حضرت سيدالشهدا اجر بسيار زيادي دارد و بايد قدر اين نعمت و افتخار بزرگ را دانست.

وي روايتگري مصور را برنامه اي جذاب خواند و گفت: اين برنامه مي تواند درس ها و عبرت هاي نهضت عاشورا را به صورت سمعي و بصري به زائران منتقل كند، بدون اينكه خسته كنند و ملال آور باشد.
برچسب ها:اربعين - كميته فرهنگي - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: