چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/08/15 - 20:18 |

رئيس سازمان حج و زيارت:

برقراري عمره به بستر و سازوكارهاي ويژه نياز دارد

رئيس سازمان حج و زيارت اواخر آذرماه را زمان احتمالي مذاكره با سعودي‌ها درباره حج ۹۷ اعلام كرد و گفت: برقراري عمره به بستر، زمينه‌سازي و سازوكارهاي ويژه نياز دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي با اشاره به وضعيت برقراري عمره افزود : در صورتي كه بستر، زمينه‌ و سازوكارهاي ويژه از سوي عربستان تامين شود برقراري مجدد اين مهم اتفاق خواهد افتاد؛ البته اگرچه انتظار باز شدن راه گفتگو در موارد مشابه پس از برقراري حج تمتع بجا است اما در شرايط فعلي هنوز روابط سياسي ايران و عربستان برقرار نشده است.

رئيس سازمان حج و زيارت درخصوص امكان برقراري مجدد عمره در پي تفاهم بر سر برگزاري حج تمتع، توضيح داد: امكان برقراري عمره در شرايط فعلي به دليل نبود بسترهاي سياسي، زمينه‌ و سازوكارهاي مناسب آن فراهم نيست.

وي برقراري شرايط مناسب براي مناسك حج و عتبات عاليات را اولويت‌ اصلي سازمان حج و زيارت عنوان كرد و افزود: مذاكرات سازمان حج و زيارت با عربستاني‌ها درخصوص موسم حج تمتع سال 96 بوده است.

رئيس سازمان حج و زيارت با تأكيد بر اينكه رايزني با سعودي‌ها براي برگزاري حج تمتع به صورت سالانه صورت مي‌‎گيرد، افزود: برنامه‌ريزي جدي براي برگزاري حج 97 صورت گرفته و محورهاي مذاكره در حال آمده شدن است و احتمالاً اواخر آذرماه با عربستاني‌ها در اين خصوص وارد مذاكره شويم.

حميد محمدي ادامه داد: بهتر شدن شرايط حج، مدنظر سازمان حج و زيارت و ديگر مسئولان است و ممكن است در اين مذاكرات برخي مفاد تفاهم‌نامه سال قبل كم‌ و زياد شود و ازآنجاكه ارائه خدمات كنسولي به مردم از اهميت بالايي براي مسئولان ايراني برخوردار است لذا مذاكرات در راستاي ارائه بهتر اين خدمات و حفظ امنيت مردم صورت خواهد گرفت.

محمدي با بيان اينكه خوشبختانه حجاج سال قبل از خدمات و شرايط راضي بودند و اين مهم را بارها در رسانه‌ها اعلام كردند، اظهار كرد: 25 كارگروه زيرنظر سازمان حج موارد مختلف مرتبط با اين سفر را به انحاي مختلف موشكافي و بررسي مي‌كنند.

برچسب ها:حميد محمدي- حج عمره- حج تمتع-


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: