دوشنبه|28 اسفند 1396|01 رجب 1439|19 March 2018
زمان انتشار: 1396/08/16 - 19:43 |

جانشين ستاد اربعين ناجا:

خروج بدون "گذرنامه" و "ويزا" از مرز مهران شايعه است

جانشين ستاد اربعين ناجا تصريح كرد، خبر فضاي مجازي درباره امكان عبور بدون گذرنامه و رواديد از مرز مهران شايعه است و كنترل خروج از كشور با مدارك قانوني تا پايان مراسم اربعين به قوت خود باقي است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سردار محمد بابايي جانشين ستاد اربعين ناجا در رابطه با بروز شايعه‌اي مبني بر عبور از مرز مهران بدون داشتن گذرنامه و ويزا، اظهار داشت: همچنان گذرنامه و ويزا تنها شرط خروج از مرز است و هيچ تغييري در اين برنامه ايجاد نشده است.

اين مقام ارشد ناجا كه هم اكنون در نقطه صفر مرزي مهران حضور دارد، به وضعيت تردد در اين مرز پرداخت و تصريح كرد: در حال حاضر تردد روان زوار را به صورت كاملاً قانوني در مرز مهران شاهديم.

وي در خصوص بروز برخي شايعه‌ها مبني بر اينكه در روزهاي منتهي به اربعين مي‌توان بدون داشتن مدارك از مرز مهران عبور كرد، اعلام كرد: با توجه به كمتر شدن تردد، كنترل‌ها دقيق‌تر و با ملاحظات كاملاً امنيتي صورت مي‌گيرد و اينگونه نيست كه كنترل‌ها كمتر شده باشد بلكه برعكس، تشديد شده است و هيچ‌يك از گيت‌هاي كنترلي حذف نشده و مأموران كنترل‌كننده نيز مرخص نشده‌اند.

جانشين ستاد اربعين ناجا با تأكيد بر اين مطلب كه فرايند كنترلي خروج از كشور به قوت خود باقي است، تأكيد كرد: اين كنترل تا پايان مراسم اربعين ادامه خواهد داشت.

سردار بابايي به تسهيلاتي كه براي ورود زائران اختصاص يافته، اشاره و اظهار داشت: سالن شماره 3 مهران با 60 گيت اختصاصي براي ورود هموطنان اختصاص يافته تا زوار بدون هيچ وقفه با سهولت و سرعت وارد كشور شوند.

وي درباره آخرين آمار ورود زوار به كشور گفت: تا امروز صبح حدود 500 هزار نفر به كشور بازگشتند و اين روند رو به افزايش است؛ پيش‌بيني مي كنيم تا روز اربعين بخش عمده‌اي از زوار به كشور بازگردند.

برچسب ها:مرز مهران- گذرنامه- اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: