یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/08/17 - 11:05 |

نماينده بعثه: تبيين نهج البلاغه وظيفه مهمي است

حجت الاسلام نجفي روحاني در ديدار اعضاي گروه نهج البلاغه بر لزوم بيان انديشه هاي امام علي (ع) و تبيين نهج البلاغه تاكيد كرد و خطاب به اعضاي اين گروه گفت: نهج البلاغه انديشه آسماني اميرالمومنين است كه براي نجات بشر و ساختن يك جامعه توحيدي به بشر هديه شده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اعضاي گروه نهج البلاغه كه از شهر مشهد مقدس به كربلا آمده اند، روز گذشته با حجت الاسلام و المسلمين «نجف نجفي روحاني» نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق ديدار كردند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در اين ديدار بر لزوم بيان انديشه هاي امام علي (ع) و تبيين نهج البلاغه تاكيد كرد و خطاب به اعضاي اين گروه گفت: نهج البلاغه انديشه آسماني اميرالمومنين است كه براي نجات بشر و ساختن يك جامعه توحيدي به بشر هديه شده است.

وي افزود: بر اين اساس رسالتي ما بيان انديشه هاي اميرالمومنين و نهج البلاغه است.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق، در ادامه با بيان اين كه كربلا و اربعين بازخواني عاشورا است،‌ اظهار كرد: تعارض و تضاد ميان اسلام اموي و اسلام علوي است؛ زر و زور و تزوير پايه هاي اسلام اموي است و در مقابل آن اسلام علوي بر مولفه هايي همچون صداقت، عدالت و خدامحوري استوار است.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني اهميت اربعين را يادآور شد و گفت: هيچ پيامبر و امامي جز امام حسين (ع) اربعين ندارد. قصه كربلا بايد به ظهور ختم شود چرا كه ظهور تحقق آرمان هاي عاشورا است.
برچسب ها:اربعين - كميته فرهنگي - نهج البلاغه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: