یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/08/17 - 11:58 |

سبك زندگي زينبي(س)؛ بهترين الگوي زن مسلمان

معاون بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين، پيشقدم بودن در واقعه كربلا و صبر و استقامت زينبي(س) را مهمترين شاخصه براي الگوسازي زنان در جامعه دانست.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، لاله افتخاري، معاون بانوان كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين در سومين نشست علمي تخصصي بانوان در كربلاي معلي، گفت: بسياري از افراد جامعه نياز به الگو دارند؛ چرا كه بسياري از الگوهاي كنوني كارايي خود را از دست داده است.

وي با اشاره به تاثير جهاني راهپيمايي اربعين تاكيد كرد: متاسفانه اسناد بين المللي مانند سند 2030 و عقبه آنها نگاه فمنيستي را در جامعه رواج داده و اين موضوع باعث متلاشي شدن خانواده ها در بسياري از كشورها شده است.

معاون فرهنگي كميته بانوان ستاد مركزي اربعين تصريح كرد: زن و مرد در كانون خانواده مكمل يكديگر هستند و نبايد به عنوان رقيب به هم نگاه كنند؛ چرا كه در سفر براي خليفةالله شدن بايد همسفر هم بوده و در كنار يكديگر باشند.

افتخاري بهترين الگو و سبك زندگي زن مسلمان را سبك زندگي زينبي(س) دانست و تاكيد كرد: زنان ما بايد يك سبك زندگي و الگو را براي خود مورد نظر قرار دهند كه تاثير و موفقيت خود را پيش از اين در تاريخ نشان داده است؛ اگر زنان مسلمان، اسناد غربي مانند 2030 را الگوي خود قرار مي دادند، امروز زينبي(س) در كار نبود و كربلا در كربلا مي ماند.
برچسب ها:اربعين - كميته فرهنگي - بانوان - لاله افتخاري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: