سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1396/08/18 - 15:08 |

نهادينه شدن فرهنگ اربعين درقاره آفريقا

استاد دانشگاه نيجريه از نهادينه شدن فرهنگ اربعين در قاره آفريقا خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني حج، پرفسور حسن كه دخترش اخيراً به دست وهابي‌ها درنيجريه به شهادت رسيده ، از ديگر سخنرانان نشست امروز همايش علمي وبين‌المللي اربعين در كربلا بود. اين شخصيت دانشگاهي ، حضور ميليوني زائران اباعبدالله الحسين (ع) در روز اربعين در كربلاي معلي را حضوري توام با عشق و معنويت براي همدردي با اهل بيت (ع) و لبيك به امام حسين (ع) براي ادامه راه حضرت سيدالشهداء دانست.

پرفسورعيسي حسن، استاد دانشگاه «احمدفلو» كشور نيجريه با اشاره به حضور ميليون‌ها نفر از عاشقان حسين بن علي (ع) دركربلاي معلي درايام اربعين ، اظهارداشت: ما در كشورمان اين راهپيمايي را سمبليك برگزار مي كنيم و اين حركت به تدريج به يك فرهنگ نهادينه در قاره آفريقا تبديل شده است.

وي افزود: نيروهاي دولتي با ضرب و شتم مردم و گروهك داعش با بمب‌گذاري، خواستند مانع از برگزاري مراسم عاشورا در نيجريه شوند و شما هيچ خانواده‌ي محب اهل بيت را پيدا نمي‌كنيد كه عضوي از خانواده شان را از دست نداده باشند.

عيسي حسن اظهار كرد: بزرگترين راهپيمايي عاشورايي در نيجريه در سال 2015 ميلادي با حضور 10 ميليون نفر برگزار شد كه باعث ترس و وحشت بسياري از دشمنان مسلمانان در قاره آفريقا گرديد و به همين دليل آنها، ما را هدف قرار دادند ومردم را كشتند.
برچسب ها:اربعين - كميته فرهنگي - همايش بين المللي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: