چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/08/18 - 16:40 |

رهبر معظم انقلاب

اجتماعات اربعين بايد عزم همگان را ثابت و استوار كند

رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنان كوتاهي در جمع دانشجويان، ضمن تجليل از مراسم پرشور عزاداري اربعين حسيني گفتند: اين اجتماعات بايد عزم همگان را ثابت و استوار كند و مهم است كه در اين مسير همواره ثبات قدم داشته باشيم و تحت تاثير ناهمواري‌ها و دشواري‌ها قرار نگيريم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، در اربعين شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه‌السلام و اصحاب باوفاي ايشان، حسينيه امام خميني(ره) ميزبان هيئت‌هاي دانشجويي از سراسر كشور بود و دانشجويان و دانشگاهيان در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي به عزاداري پرداختند.

در اين مراسم رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنان كوتاهي در جمع دانشجويان، ضمن تجليل از مراسم پرشور عزاداري اربعين حسيني گفتند: اين اجتماعات بايد عزم همگان را ثابت و استوار كند و مهم است كه در اين مسير همواره ثبات قدم داشته باشيم و تحت تاثير ناهمواري‌ها و دشواري‌ها قرار نگيريم.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: تلاش در راه خدا، اقامه حق و عدل و راه رسيدن به تمدن و جامعه اسلامي مسير دشوار و پرفراز و نشيبي است اما مشاهده مسير طي شده در انقلاب اسلامي و همچنين افق پيش‌رو، نشانه‌هايي كاملاً اميد بخش، موفقيت‌آميز و خوش عاقبت را نشان مي‌دهد.

همچنين در ابتداي اين مراسم حجت‌الاسلام والمسلمين پناهيان با تبيين مفهوم «نصرت ولي خدا» آنرا عبارتي عميق و برجسته خواند و گفت: در پناه نصرت ولي خداست كه ايمان و تقواي الهي ظهور و بروز مي‌يابد.

وي زيارت اربعين را اوج محبت مردم به ولي خدا دانست و افزود: پياده‌روي اربعين تمدن‌ساز و تجلي محبت و ايمان مردم و موجب اقتدار حق است.

حجت‌الاسلام پناهيان با اشاره به پياده‌روي بزرگ اربعين خاطرنشان كرد: فرهنگ پياده‌روي اربعين بايد در همه شئون زندگي و توليدات فرهنگي جامعه ما تجلي يابد.

در اين مراسم، آقاي ميثم مطيعي نيز به مرثيه خواني و نوحه‌سرايي پرداخت.

در پايان اين مراسم دانشجويان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه كردند.

برچسب ها:رهبر انقلاب - اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: