دوشنبه|28 اسفند 1396|01 رجب 1439|19 March 2018
زمان انتشار: 1396/08/19 - 15:53 |

سخنگوي ستاد مركزي اربعين:

آمار بازگشت زائران اربعين به يك ميليون و 350 هزار تن رسيد

سخنگوي ستاد مركزي اربعين حسيني از ورود يك ميليون و 350 هزار تن زائر اربعين از طريق سه مرز مهران، شلمچه و چذابه به خاك جمهوري اسلامي ايران خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، شهريار حيدري در خصوص آخرين آمار بازگشت زائران اربعين حسيني به كشور ايران افزود: براساس آخرين آمار موجود كه لحظاتي قبل دريافت شد، 51 درصد از اين تعداد از مرز مهران، 21 درصد از مرز شلمچه، 4 درصد مرز هوايي و مابقي از مرز چذابه وارد كشور شده اند.

وي خاطرنشان كرد: به همين منظور براي رفاه هر چه بيشتر حال زائران، هزار و 20 دستگاه خودرو حمل و نقل عمومي در نقاط صفر مرزي براي انتقال زائران به محل پارك خودروها در محل پاركينگ هاي عمومي در نظر گرفته شده است.

وي با بيان اينكه از اين تعداد 800 دستگاه در مرز مهران، 200 دستگاه در چذابه و مابقي در مرز شلمچه مستقر شده است، افزود: هم اكنون روند تردد زائران به خوبي در حال انجام است و مشكل خاصي وجود ندارد.
حيدري همچنين در خصوص آخرين آمار تصادفات گفت: از ابتداي آغاز سفر زائران اربعين به عتبات تاكنون 56 زائر بر اثر تصادفات رانندگي و به صورت عادي جان خود را از دست داده اند.

وي اظهار داشت: همچين طي 24 ساعت گذشته در شش استان مرزي مسير زائران، يك فوتي ، 27 مجروح و 56 مورد خسارت مالي بر اثر تصادفات جاده اي گزارش شده است.

سخنگوي ستاد مركزي اربعين همچنين در خصوص ورود زائران غير مجاز به خاك عراق نيز گفت: از حدود 10 روز گذشته تاكنون حدود 50 نفر از هموطنان كه به صورت غير مجاز از طريق مرز هاي غير رسمي وارد خاك عراق شده بودند، توسط پليس مرزباني عراق دستگير و به مرزباني كشورمان تحويل شدند و اين افراد هم اكنون براي تعيين تكليف تحويل مقامات قضايي شدند.

به گفته حيدري تا آخرين ساعات صدور ويزا توسط دفاتر مجاز دو ميليون و 350 هزار رواديد صادر كه از اين تعداد تنها حدود پنج هزار تن موفق به سفر به عتبات نشده اند كه البته با توجه به اينكه اعتبار اين رواديد سه ماهه در نظر گرفته شده طي روزهاي آتي نيز اين افراد مي توانند مي توانند سفر معنوي خود را انجام دهند.

برچسب ها:زائر- اربعين- ستاد اربعين- شهريار حيدري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: