دوشنبه|28 اسفند 1396|01 رجب 1439|19 March 2018
زمان انتشار: 1396/08/20 - 06:12 |

راهنمايي اماكن مذهبي در مكه رايگان شد

اتوبوس‌هاي‌ ايمن‌ براي ‌انتقال‌ عمره ‌گزاران‌ و به‌كارگيري راهنمايان گردشگري، راهبردي براي تعيين مسير بازديد از اماكن تاريخي اسلامي در مكه مكرمه اختصاص يافت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، روزنامه عكاظ نوشت: وزارت حج و عمره عربستان با همكاري هيئت اسلامي و ميراث ملي، راهبرد مسير اماكن تاريخي اسلامي را فعال كرد.

در جلسه‌اي محورهاي اجرايي راهبرد جديد براي تضمين امنيت و ايمني عمره‌گزاران و تهيه اتوبوس‌هاي مجهز و ايمن با همراهي راهنمايان مجاز گردشگري، طبق آئين نامه ساماندهي تورها و راهنمايان گردشگري، تعيين شد.

به گفته مديركل سازمان گردشگري و ميراث ملي مكه مكرمه، بر اساس توصيه‌هاي شوراي توسعه گردشگري در مكه مكرمه، سياست‌هاي مصوب توسعه گردشگري به اجراء گذاشته خواهد شد تا طبق برنامه‌هاي آن سازمان در چارچوب برنامه پادشاه براي «توجه و رسيدگي به ميراث تمدن عربستان» و برنامه « عربستان سعودي مقصد مسلمانان است» نسبت به توسعه و بهينه‌سازي اماكن تاريخي اقدام شود.

طبق اين راهبرد طراحي و تعيين مسيرها و احداث مراكز استقبال از زائران با همكاري شركاي اصلي سازمان گردشگري يعني وزارت حج و عمره، سازمان توسعه مكه مكرمه وشهرداري مكه انجام خواهد شد.

وي تأكيد كرد كه سازمان مزبور، بهترين ضوابط بين‌المللي تورهاي گردشگري را براي بازديد از مكان‌هاي تاريخي اسلامي را تدوين خواهد كرد تا از آمادگي لازم براي جذب عمره گزاران در طول موسم عمره با همكاري شركاي خود از بخش خصوصي و شركت‌هاي عمره برخوردار باشد.


برچسب ها:مكه مكرمه - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: