یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/08/21 - 12:47 |

رييس اداره گذرنامه و رواديد وزارت امور خارجه اعلام كرد

آمار رواديد صادرشده براي اتباع ايراني و خارجي شركت كننده در مراسم اربعين

رييس اداره گذرنامه و رواديد وزارت امور خارجه اظهار كرد: در اربعين سال جاري دو ميليون و 352 هزار و 309 رواديد صادر شد كه از اين تعداد ، دو ميليون و 239 هزار و 624 رواديد براي اتباع ايراني و 112 هزار و 685 رواديد براي اتباع خارجي مقيم ايران صادر شده است.
مجتبي كريمي در گفت‌وگو با ايسنا ، با بيان اينكه 98 درصد اتباع خارجي مقيم ايران كه براي آنها رواديد جهت شركت در مراسم اربعين صادر شد، افغانستاني هستند، افزود: سه هزار و 700 عراقي مقيم ايران نيز با استفاده از سند مسافرتي براي شركت در مراسم اربعين راهي اين كشور شدند.

اين مقام مسئول در وزارت خارجه با بيان اينكه تا روز گذشته 1603 برگه عبور براي اتباع ايراني كه گذرنامه و مدارك خود را در عراق گم كرده بودند، صادر شده است، افزود: همچنين براي 1600 تبعه خارجي كه براي بازگشت به كشورشان احتياج بود از ايران عبور كنند و رواديدي كه برايشان صادر شده بود يك طرفه بود رواديد عبور از ايران صادر شد.

وي همچنين خطاب به كساني كه گذرنامه خود را در داخل و يا خارج از كشور گم مي‌كنند، گفت: حتما در اسرع وقت به نمايندگي پليس و يا كنسولگري يا سفارت ايران مراجعه كنند و گزارش مفقود شدن گذرنامه خود را بدهند تا خداي نكرده گذرنامه آنها مورد سوء استفاده قرار نگيرد.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: