یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/08/21 - 13:35 |

130هزار زائر خارجي از طريق مرز شلمچه به كربلا و نجف رفتند

مدير پايانه مرزي شلمچه به عبور بيش از 130 هزار زائر تبعه خارجي از مرز شلمچه براي شركت در مراسم اربعين حسيني اشاره كرد و گفت: اين زائران به وسيله 800 دستگاه اتوبوس به كشور عراق منتقل شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، جمال حميدي در گفت و گو با خبرنگاران به بازگشت 60 هزار زائر در روز گذشته از مرز شلمچه اشاره كرد و اظهار كرد: تاكنون 75 درصد از زائران اربعيني كه از اين مرز به عراق رفتند به ميهن بازگشته اند.

وي اظهار كرد :تمام اقدامات لازم براي بازگشت زائران و انتقال آنها به مقصدشان در نقاط مختلف كشور پيش بيني شده است و به طور متوسط روزانه 200 تا 250 دستگاه اتوبوس از پايانه مرزي شلمچه به مقصد استان هاي ديگر كشور خارج مي شوند.

حميدي گفت: از شركت هاي مختلف و 6 استان معين در بحث جابجايي زائران خواسته شده تا در 2 روز آينده نسبت به جابجائي زائران در شلمچه اقدام كنند.

وي افزود : زائران براي بازگشت به شهرهاي خود از طريق ناوگان جاده اي مشكلي ندارند و گروههاي نظارتي نيز بر فروش بليط با نرخ مصوب نظارت كاملي دارند.

گذرگاه هاي مرزي چذابه و شلمچه در خوزستان 2 كانون اصلي تردد زائران اربعين حسيني هستند.

گذرگاه مرزي شلمچه در 16 كيلومتري خرمشهر و گذرگاه چذابه در 110كيلومتري شمال غرب اهواز در محدوده شهرستان دشت آزادگان واقع شده است.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: