سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1396/08/22 - 17:40 |

آخرين آمار بازگشت زائران اربعين حسيني به كشور

سخنگوي ستاد مركزي اربعين حسيني از بازگشت ۲ ميليون و ۱۵۰ هزار زائر ايراني به كشور خبرداد و گفت: در ساعتهاي آتي نيز ساير زائران اربعين حسيني به كشور بازمي‌گردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، شهريار حيدري درباره آخرين آمار بازگشت زائران ايراني اربعين حسيني به كشور اظهار كرد: از ابتداي ماه صفر و فرآيند اعزام زائران اربعين به عتبات عاليات، بيش از 2 ميليون و 300 هزار نفر به عراق سفر كرد‌ه‌اند.

وي ادامه داد: طي اين مدت و تا ظهر امروز حدود 2 ميليون و 150 هزار نفر از اين زائران ايراني اربعين حسيني به كشور بازگشته‌اند؛ روند بازگشت ساير زائران نيز در ساعتها و روزهاي آتي ادامه دارد.

سخنگوي ستاد مركزي اربعين حسيني تصريح كرد: تمامي مرزهاي سه‌گانه و هوايي در دسترس زائران براي ورود به كشور قرار دارد و هيچ مشكل و كندي در روند بازگشت آنها وجود ندارد.

به گفته حيدري، از حجم ترافيك و ورود زائران كاسته شده و با وجود زلزله شب گذشته بخشهايي غربي كشور هيچ مشكلي در مرز مهران ايجاد نشده است و ورود زائرن به طور مناسب انجام مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه موكبهاي ايراني هم غالباً امروز به كار خود پايان مي‌دهند، گفت: موكبهاي ايراني شهرهاي زيارتي عتبات عاليات امروز تا آخر وقت خدمات خود را خاتمه مي‌دهند؛ موكبهاي مرزي اعم از مرز مهران و چزابه نيز در ساعتهاي آتي فعاليت خود را تمام مي‌كنند.

سخنگوي ستاد مركزي اربعين حسيني اظهار كرد: فقط برخي موكبهاي استان خوزستان در مرز شلمچه تا روز 28 ماه صفر به خدمات‌رساني مي‌پردازند و بعد از اين مدت نيز آنها هم به كار خود پايان مي‌دهند.برچسب ها:اربعين - آمار - مرز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: