چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/08/22 - 19:43 |

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت:

راهپيمايي اربعين پيام آور عظمت محبان ائمه (ع) بود

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني با اشاره به شكوه و عظمت راهپيمايي اربعين امسال، از آن به عنوان عظمتي ياد كرد كه افتخاري براي محبان ائمه اطهار(عليهم السلام) است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر امروز (دوشنبه 22 آبان ماه 1396 ) در جلسه تواصي بحق در جمع كاركنان بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت افزود: اين عظمت از الطاف الهي بود كه بدون كوچكترين حادثه شروع شد و پايان يافت.

وي حضور با شكوه مردم را در اين راهپيمايي حائز اهميت دانست و گفت: راهپيمايي اربعين توسط مردم خلق و توسط آنان مديريت شد.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با قدرداني از تلاش دستگاه هاي اجرايي براي برگزاري هر چه با شكوهتر اين راهپيمايي افزود: ايثار و فداكاري مردم در اين راهپيمايي يكي از ويژگي هاي منحصر بفرد آن بود و همين فداكاري مردم باعث شده تا مردم مفتخرانه، درآمد ناچيز سالانه خود را صرف پذيرايي از زائران و افزايش شكوه و عظمت راهپيمايان كنند.

وي افزود: شور و ايمان مردم كه بدون كوچكترين توقعي در اين راهپيمايي شركت داشتند، باعث شد تاثيرگذاري معنوي اين مراسم پيش از گذشته افزايش يابد.

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر به حضور پر رنگ برادران و خواهران اهل سنت و پيروان اديان مختلف در راهپيمايي اربعين اشاره كرد و گفت: پيروان اديان و مذاهب مختلف امسال با همان ويژگي هاي ديني و مذهبي خود از جمله لباس و علامت هاي خاص در مراسم شركت كردند و اين حضور را نوعي افتخار براي خود دانستند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با اشاره به پايان با شكوه مراسم اربعين حسيني (ع) ابراز اميدواري كرد با آسيب شناسي مناسب، سال آينده شاهد عملكرد بهتر دستگاه هاي اجرايي در راهپيمايي اربعين باشيم.

وي اثرات راهپيمايي اربعين را يادآور شد و تصريح كرد: راهپيمايي اربعين موجب پرسشگري درباره ماهيت قيام امام حسين (ع) و ويژگي هاي شخصيتي آن امام در اقصي نقاط جهان شده و اين مهم ما را بر آن مي دارد تا در اين زمينه سرمايه گذاري بيشتري كنيم.

نماينده ولي فقيه از برگزاركنندگان مراسم با شكوه راهپيمايي اربعين حسيني (ع) و بويژه ستاد مركزي اربعين و اعضاي آن قدرداني كرد.

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر در ادامه به حادثه دلخراش زمين لرزه در غرب كشور اشاره كرد و ضمن طلب آمرزش براي قربانيان و آرزوي صبر و شكيبايي براي بازماندگان ابراز اميدواري كرد؛ مسئولان با اقدامات سريع خود موجبات كاهش آلام بازماندگان اين حادثه را فراهم آورند.

سرپرست حجاج ايراني حادثه زمين لرزه را امتحان الهي توصيف كرد كه موجب تكامل بشري مي شود اما خواستار توجه بيشتر مسئولان و مردم به شيوه هاي نوين ساخت و ساز بناها و ساختمان ها در كشور شد.


برچسب ها:تواصي - قاضي عسكر - راهپيمايي - اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: