سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/08/23 - 10:51 |

نماينده شركت شمسا در عراق خبر داد؛

آغاز اعزام كاروان هاي زيارتي زائران ايراني به عتبات عاليات

همزمان با پايان يافتن مراسم اربعين حسيني و بازگشت زائران به ميهن اسلامي، عمليات اعزام كارواني زائران ايراني به عتبات عاليات از امروز آغاز شد.
مرتضي نصراللهي، نماينده شركت خدماتي و زيارتي شمسا در عراق، در گفت وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از آغاز اعزام دوره جديد زائران ايراني در قالب كاروان هاي زيارتي به عتبات عاليات خبر داد.

وي افزود: امروز 38 كاروان جهت زيارت مرقد مطهر ائمه اطهار عليهم السلام مدفون در عراق، به عتبات عاليات سفر مي كنند كه از اين تعداد 8 كاروان به صورت زميني و 30 كاروان به صورت هوايي انجام مي گيرد.

نصراللهي خاطر نشان كرد: 11 كاروان از زائران ايراني از طريق فرودگاه بغداد، 19 كاروان از طريق فرودگاه نجف، يك كاروان از طريق مرز شلمچه و 7 كاروان از طريق مرز مهران به عراق سفر مي كنند.

وي طول سفر زائران را 7 روز دانست و ادامه داد: براساس برنامه ريزي انجام شده، زائراني كه از فرودگاه بغداد وارد عراق مي شوند يك روز را در كاظمين و سامرا خواهند بود و سه روز در نجف و سه روز در كربلا حضور دارند و از فرودگاه نجف به ايران باز مي گردند؛ اما كاروان هاي كه از فرودگاه نجف وارد عراق مي شوند سه روز را در نجف، سه روز در كربلا و يك روز را در كاظمين و سامرا خواهند بود و از طريق فرودگاه بغداد به ايران باز مي گردند.

نماينده شركت خدماتي و زيارتي شمسا در عراق، اظهار داشت: در حال حاضر همه هتل هاي زائران ايراني در شهرهاي كربلاي معلا و نجف اشرف مورد بازديد مديران قرار گرفته و آماده پذيرايي از زائران است، همچنين آشپزخانه هاي مركزي در عتبات فعاليت خود را دوباره از سر گرفته است و مديران ثابت نيز در هتل ها مستقر شده اند.

وي يادآور شد: در حال حاضر سفر به شهر سامرا براي كاروان هاي هوايي پيش بيني شده است و كاروان هاي زميني در صورت درخواست و پرداخت هزينه هاي سفر به اين شهر اعزام مي شوند.

گفتني است، با توجه به آغاز سفرهاي زائران ايراني براي همايش بزرگ پياده روي اربعين حسيني، به صورت موقت اعزام كاروان هاي زيارتي از 13 تا 23 آبان ماه متوقف شده بود.

برچسب ها:عتبات - كربلا - شمسا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: