سه شنبه|29 اسفند 1396|02 رجب 1439|20 March 2018
زمان انتشار: 1396/08/24 - 08:10 |

استاندار كربلا در ديدار نماينده بعثه رهبري:

اجتماع عظيم اربعين با توصيه هاي مرجعيت ديني شكل گرفته است

استاندار كربلاي معلا در ديدار نماينده بعثه مقام معظم رهبري، حضور زائران را در اجتماع عظيم اربعين حسيني همچون سال هاي گذشته بي نظير توصيف كرد و نقش مرجعيت ديني را در اين حضور ميليوني بسيار تاثير گذار دانست.

به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، آقاي عقيل الطريحي استاندار كربلا در ديدار حجت الاسلام نجف نجفي روحاني، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق وهيئت همراه با ابراز خرسندي از اين ديدار گفت: : امسال اربعين باشكوه و حضور بي نظيري همچون سال هاي گذشته رقم خورد و مسلمانان از كشورهاي مختلف جهان اسلام به اين سرزمين آمدند و عظمت اسلام را به جهانيان نشان دادند.

استاندار كربلا تصريح كرد: اربعين مختص به دين و مذهب خاصي نيست، همه اديان الهي و غيرالهي در اين مراسم حضور داشتند، نمي توانيم اربعين را منحصر در شيعه يا اهل سنت بدانيم، زيرا اين فرهنگ حسيني متعلق به همه جهانيان است و همه بايد از آن بهره معنوي بگيرند.

وي ادامه داد: حضور حماسي و ميليوني زائران در اربعين حسيني به بركت توصيه ها وتاكيدات مرجعيت ديني شكل گرفته است و امروز اگر اين تاكيدات مراجع و علماي دين نبود، نمي توانستيم چنين حضور ميليوني را شاهد باشيم.

آقاي الطريحي افزود: امسال پس از پايان يافتن اجتماع عظيم اربعين از همه دست اندركاران و كارگزاران در استان خواستم كه نقاط قوت و ضعف را به صورت دقيق بررسي كنند و آنچه نياز به تقويت دارد براي سال آينده به دنبال حل آن باشند تا زائران در اربعين بتوانند به راحتي در اين اجتماع عظيم شركت كنند.

وي يادآور شد: در جلسات متعددي كه با مسؤولان و مديران اجرايي استان داشتم به همه آن ها تاكيد كردم كه خدمت به زائران اباعبدالله الحسين عليه السلام را قدر بدانند، زيرا اين خدمت رساني كار ارزشمندي است و اجر ثواب فراواني دارد كه خداواند نصيب ما كرده است؛ زيرا خدمت به زائران امام حسين عليه السلام همچون شمشير زدن در ركاب آن حضرت است.
برچسب ها:اربعين - كربلا - استاندار كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: