جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/08/27 - 19:09 |

در سوگ شب رحلت پيامبراكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع)

عاشقان حسيني در حرم حضرت اباالفضل اشك ماتم ريختند

همزمان با شب رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) حرم مطهر امام حسين (ع) و حضرت اباالفضل العباس(ع) مملو از عزاداراني بود كه براي حضور در اين آيين سختي كيلومترها پياده روي را به دل و جان خريده و خود را به اين مكان مقدس رسانده اند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج، همزمان با شب رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) حرم مطهر امام حسين (ع) و حضرت اباالفضل العباس(ع) مملو از عزاداراني بود كه براي حضور در اين آيين سختي كيلومترها پياده روي را به دل و جان خريده و خود را به اين مكان مقدس رسانده اند.

*كربلا سرزمين عاشقان و دلدادگان

اينجا كربلاي معلي شهر عاشقان و دلدادگان حسيني است كه بوي عطر آن را مي توان از كيلومترها دورتر با دل و جان حس كرد، شهر مقدس كربلا سه شنبه شب حال و هواي ديگري داشت.

سياه پوش كردن ستون ها و ديوارهاي نماي بيروني و داخلي حرم حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و حضرت اباالفضل (ع) با پارچه و پرچم هاي سياه رنگ و نيز جمعيت عزادار حسيني كه هر كدام در گوشه اي از فضاي بيروني و داخلي حرم و بين الحرمين عزاداري مي كردند، دل هر دلداده اي را درحزن و اندوه فرو مي برد.

گفتني است در مراسمي كه به همين مناسبت در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت اباالفضل(ع) توسط نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق برگزار شد زائران حسيني به خصوص ايرانيان با حضور در اين آيين عزاداري حال و هواي خاص و معنوي به اين مراسم بخشيدند.برچسب ها:عتبات - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: