جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/08/29 - 11:22 |

رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله‌ زده:

انسان‌هاي دلاور حادثه را مغلوب خود مي‌كنند

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي كه براي بازديد از مناطق زلزله زده و دلجويي از زلزله زدگان و آسيب ديدگان به استان كرمانشاه سفر كرده‌اند، در جمع مردم اين استان، بيان داشتند: انسانهاي دلاور و پهلوان ‌مي‌ايستند و حادثه را مغلوب خود مي‌كنند. من با يكايك دل‌هاي داغدار شما همدردم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني و دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در اولين ساعات صبح امروز (دوشنبه) براي بازديد از مناطق زلزله‌زده به صورت سرزده وارد كرمانشاه شدند.

رهبر انقلاب اسلامي ابتدا در شهر سرپل ذهاب حضور يافتند و از مناطق خسارت‌ديده بازديد كردند.

ايشان سپس در جمع مردم داغدار و مصيبت‌زده سرپل ذهاب حاضر شدند و دقايقي در جمع آنان سخنراني كردند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به مردم گفتند: بسيار مايل بودم كه در زمان شادي دلها و خرمي زندگي به شهر شما مردم مهربان و باوفا بيايم نه در شرايطي كه دچار غم و بلا و چنين مصيبت شديدي هستيد.

رهبر انقلاب اسلامي با ابراز همدردي با يكايك دلهاي داغدار در شهرها و روستاهاي آسيب‌ديده، افزودند: با غم شما، دلهاي ما پر از غم و افكار ما نيز گرفتار شد.

ايشان با اشاره به مقاومت و ايثار و ايستادگي مردم استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان كردند: اين اولين باري نيست كه شهر شما مردم صبور و مهربان و شهرهاي اطراف آن دچار چنين مشكلاتي شده است بلكه شما در دوران جنگ تحميلي نيز محكم و استوار، مردانگي و استقامت و پهلواني خود را در مقابل درد و رنج ها نشان داديد و امروز نيز نشان خواهيد داد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: انسان‌هاي بزرگ و دلاور در مقابل حوادث مي‌ايستند و آن حوادث را مغلوب اراده خود مي‌كنند، بنابراين اگر چه زلزله، بلا و مصيبت بزرگي است كه با ويراني، همه را داغدار و مصيبت‌زده مي‌كند اما همين زلزله در اثر ايستادگي مردم و تلاش آنان براي تجديد حيات و آباداني و عمران مي‌تواند به يك نعمت تبديل شود.

رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه مي‌توان با ايستادگي در مقابل مشكلات و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي عظيم ملت در مقابل بلاياي طبيعي و تحميلي ايستادگي كرد، افزودند: اين حادثه، ملت ايران را به حركت در آورد و مردم در همه نقاط كشور، با احساس اينكه دلشان در كرمانشاه است و به كرمانشاه مديونند، به قدر وسع و توان خود به وظيفه كمك‌رساني عمل كردند.

ايشان افزودند: مسئولان بويژه در برخي بخش‌ها در اين حادثه خوش درخشيدند و كار و تلاش كردند و در همان ساعات اول حادثه، ارتش در شهرها و سپاه در روستاها با حضور موثر، به ياري افرادِ زيرِ آوارمانده شتافتند اما من به اين حد از تلاش‌ها قانع نيستم بنابراين مسئولان بخش‌هاي مختلف بايد تلاش و مجاهدت خود را مضاعف كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مردم را به تلاش براي آباد ساختن منطقه و رقم زدن روزگاري بهتر فرا خواندند و خطاب به آنان گفتند: چشم اميد را به نيرو، تلاش و قدرت خود معطوف كنيد و با تكيه به غيرت خدادادي، زندگي شاد و باطراوتي بسازيد.
برچسب ها:رهبرانقلاب - زلزله


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: