پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/08/29 - 16:41 |

نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت:

در حوزه فرهنگي اربعين كار بزرگي انجام شد

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با تقدير از تلاش همه دست اندركاران در ايران وعراق براي برگزاري هرچه باشكوه ترمراسم اربعين حسيني تاكيد كرد: كميته فرهنگي و آموزشي اربعين امسال كار بزرگ و موفقي را ساماندهي و اجرا كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، درنشست شوراي برنامه ريزي وهماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت كه امروز به رياست حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكرتشكيل شد ، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت افزود: ساماندهي اعزام و بازگشت حدود دوميليون و سيصد هزارزائركاري دشوار و طاقت فرسا است لذا بدينوسيله از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته تقدير و تشكرمي كنيم.

وي فعاليت بخش هاي مختلف را درمقايسه با سال هاي گذشته بهترتوصيف و در عين حال تصريح كرد: بحث آسيب شناسي از جمله جلوگيري از اسراف، پرهيز از موازي كاري ، حركت به سمت كارهاي منطقي و عقلاني و استفاده از ديدگاه و راهكارهاي مردم بايد جدي گرفته شود و نقاط ضعف رفع و نقاط قوت تقويت گردد.

نماينده ولي فقيه تاكيد كرد: بعد مردمي حركت عظيم پياده روي اربعين كه بدون حادثه تروريستي و با كمترين حوادث به پايان رسيد برعظمت اربعين امسال افزود وخداي را براين نعمت سپاسگزاريم.

بر پايه اين گزارش ، دراين جلسه حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي مدير آموزش بعثه مقام معظم رهبري و رئيس كميته فرهنگي و آموزشي اربعين با ارائه گزارشي از فعاليت هاي اين كميته دراربعين 96 ، اظهار داشت: تهيه و تدوين سياست ها و راهبردهاي اربعين امسال در97 اصل و 378 اقدام فرهنگي ، آموزشي و تبليغي بر مبناي سياست ها و اصول ابلاغي انجام شد.

شركت كنندگان در اين جلسه همچنين ايجاد تمركز در واگذاري وظايف و مسئوليت ها در اربعين آينده را ضروري توصيف و تاكيد كردند: بايد با اقدامات غيرقانوني درحوزه صدور رواديد برخورد شود و از اتلاف وقت، هزينه هاي زائد و هدر رفت امكانات جلوگيري بعمل آيد.

درادامه اين جلسه آقايان نصرالله فرهمند مديرعمليات حج 96 از نتايج حاصله در25 كميته تشكيل شده متشكل ازكارشناسان بعثه مقام معظم رهبري ، ‌سازمان حج و زيارت و كارگزاران و نيروهاي خارج از مجموعه حج و زيارت براي آسيب شناسي حج 96 و دكترسيد علي مرعشي رئيس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال‌احمر از بررسي هاي صورت گرفته دركميته بهداشت و درمان گزارش دادند. آقاي حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت هم اعلام كرد: دربرنامه ريزي براي حج آينده فراخوان براي پيش ثبت نام از صاحبان فيش هاي اولويت دار و پيش بيني دوره هاي متفاوت زماني براي سفر حج مدنظر خواهد بود.

سرپرست حجاج ايراني نيز با اشاره به افزايش نرخ برخي از خدمات درعربستان تاكيد كرد: رعايت حق الناس و پاسخگويي به مردم بايد دراولويت برنامه ها قرارگيرد.

وي از مسئولان كميته هاي آسيب شناسي خواست نتايج بررسي هاي خود را ظرف يك ماه آينده به اين جلسه ارائه دهند تا نسبت به اصلاح نكات مورد نظر اقدام و نواقص برطرف شود.برچسب ها:اربعين - قاضي عسكر - فرهنگي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: