سه شنبه|01 اسفند 1396|03 جمادی الثانی 1439|20 February 2018
زمان انتشار: 1396/08/29 - 16:07 |

رئيس سازمان حج و زيارت تاكيد كرد:

ضرورت آسيب شناسي حج گذشته و برنامه ريزي براي ارتقاي خدمات درحج آينده

حميد محمدي درنشست مسئولان كارگروه هاي آسيب شناسي حج 96 با تاكيد براينكه سازمان حج و زيارت به وظايف خود براي آماده سازي مجموعه به منظور برگزاري هر چه بهتر حج آينده عمل مي‌كند، اظهار داشت: آسيب شناسي حج گذشته و برنامه ريزي براي ارتقاي خدمات در حج 97 در دستور كار قراردارد.
درنشست امروز (دوشنبه29آبان ماه) كه مسئولان كارگروه هاي اطلاع رساني، اسكان، ثبت نام و اعزام، پزشكي، امداد و نجات، تداركات، فناوري اطلاعات و نقل ترددي حضور داشتند، رئيس سازمان حج و زيارت با اشاره به تاثير آموزش و اطلاع رساني به حجاج قبل از موسم حج تاكيد كرد: برنامه ريزي براي فراخوان و ثبت نام حجاج بموقع انجام مي‌شود.

وي با تاكيد بر لزوم آمادگي هر چه بيشتر مسئولان سازمان، كارگزاران و زائران براي ورود در عمليات حج سال آينده افزود: ضرورت دارد زائران با موضوعات مختلف و شرايط كلي سفر حج بويژه ايام تشريق كاملا آشنا شوند كه اين لزوم توجه به امر آموزش را بيش از پيش ضروري مي سازد.

محمدي با اعلام اينكه مقدمات حج 97 بخوبي در حال پيگيري است به موضوع ثبت نام ها اشاره كرد و گفت: امسال به منظور تسهيل در موضوع ثبت نام تلاش شده است بمنظور كاهش ايستايي زائر در مرحله ثبت نام، دريافت فيش كاغذي از دفاتر زيارتي و مراجعه به بانك حذف شود تا زائر و كارگزاران بتوانند به راحتي از طريق سامانه اينترنتي حج اقدام به ثبت نام و از همان سامانه هزينه ها را پرداخت كنند.

معاون وزير و رئيس سازمان حج و زيارت افزود: استفاده از فناوري اطلاعات بر بستر تلفن همراه در بخش هاي مختلف خدمات حج در دستور كار قرار دارد كه يكي از موارد استفاده از آن، توجه به نرم افزارهاي موبايل براي ارتباط دقيق تر با زائر و اطلاع رساني و دريافت اطلاعات بموقع و در لحظه است.

وي در بخش ديگري از سخنانش خطاب به مسئولان كارگروه هاي حج امسال، با تاكيد بر لزوم استفاده بهينه از فرصت ها و سرمايه ها و جلوگيري از اسراف از آنان خواست، كنترل توزيع و مصرف در حوزه تغذيه و تداركات را سرلوحه كار خود قرار دهند.

وي همچنين از مسئولان ارزشيابي منابع انساني و فرآيندها خواست به موضوع كنترل و نظارت بر مصرف توجه و بر روند آن اشراف كامل داشته باشند.

محمدي در ادامه به موضوع ورود كارگزاران به چرخه خدمت گزاري در عرصه حج اشاره كرد و با اعلام علاقه‌مندي بسيار زياد مردم براي حضور در عرصه خدمت گزاري حج و زيارت تاكيد كرد: با توجه به بازنگري اساسي و تحولي كه در فرآيند و چرخه ورود كارگزاران به اين حوزه ايجاد شده است، از طريق فراخوان هايي كه اعلام خواهد شد، افراد واجد شرايط فرصت بيشتري براي حضور در اين عرصه خواهند داشت.

در اين نشست مسئولان كارگروه هاي آسيب شناسي حج 96 و برنامه ريزي حج 97 از حوزه فعاليت هاي خود گزارش هايي را ارائه كردند.


برچسب ها:محمدي - آسيب شناسي - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: