چهارشنبه|02 اسفند 1396|04 جمادی الثانی 1439|21 February 2018
زمان انتشار: 1396/08/30 - 11:14 |

صبح امروز؛

جلسه روحانيان و مداحان عتبات در كربلا برگزار شد

جلسه روحانيان و مداحان اعزامي به عتبات عاليات پيش از ظهر امروز در محل بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، در اين جلسه كه تني چند از روحانيان و مداحان كاروان هاي زيارتي عتبات عاليات حضور داشتند، حجت الاسلام نجفي روحاني، مسوول دفتر نمايندگي بعثه در عرا، حجت الاسلام حسين بهجتي مسؤول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در كربلاي معلا و همچنين حجت الاسلام حسيني رابط بعثه مقام معظم رهبري، در كربلاي معلا به ايراد سخنراني پرداختند.

حجت الاسلام بهجتي با اشاره به حديثي در باب فضيلت و اهميت زيارت امام حسين(ع) عنوان داشت: خوب است براي زائران مرتب از اهميت زيارت امام حسين(ع) گفته شود تا وقت بيشتري را در حرم هاي مطهر گذاشته و از معنويت اين سفر بهره بيشتري ببرند.

وي افزود: زائران در اين سفر به تذكرات اخلاقي، معرفتي و رفتاري نياز ويژه اي دارند و تجربه نيز نشان داده است كه زائران در سفر عتبات عاليات ميزان پذيرش بالاتري دارند و بسياري از اوقات با همين تذكرات اشتباهات قبلي خود را كنار گذاشته اند.

مسؤول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در كربلاي معلا در ادامه با اشاره به لزوم بيان مسائل شرعي، آداب زيارت و اخلاق خانوادگي براي زائران خاطرنشان كرد: افرادي كه در اين سفر مبارك قرار مي گيرند هم بايد با آداب زيارت امام و هم آداب برخورد با ديگر زائران آشنا باشند تا بهره بيشتري از اين سفر معنوي ببرند.

يادآور مي شود، در اين همايش چند نفر از روحانيان و مداحان كاروان هاي عتبات عاليات سوؤالات و نكات خود را با مسؤول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كشور عراق درميان گذاشتند و حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني به سؤالات آنها پاسخ گفت.

گفتني است، جلسه روحانيان و مداحان به همت بعثه مقام معظم رهبري روزهاي فرد هفته در محل بعثه در كربلاي معلا برگزار مي شود و روحانيان و مداحان با آخرين وضعيت عتبات عاليات، مسائل فرهنگي عتبات، نكات مهم براي زائران، مسائل شرعي مبتلا به و موضوعاتي از اين قبيل آشنا مي شوند.برچسب ها:نمايندگي عتبات - كربلا - جلسه روحانيان - مداحان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: