شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/05 - 09:56 |

آيت‌الله مكارم شيرازي:

هيچ مذهبي نبايد به مقدسات مذهب ديگر اهانت كند

«ما اجازه نمي‌دهيم كه شيعيان به مقدسات اهل سنت اهانت كرده و يا اين كه اهل سنت به مقدسات شيعه اهانت كنند؛ بنابراين هيچ مذهبي نبايد به مقدسات مذهب ديگر اهانت كند.»
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آيت‌الله مكارم شيرازي در ديدار جمعي از علما و شخصيت‌هاي شركت‌كننده در اجلاس جهاني محبين اهل بيت(ع) و مسأله تكفيري‌ها از كشور روسيه، ضمن ابراز خرسندي از اين ديدار گفت: آنچه در اجلاس تهران انجام شد، يك كار بي‌سابقه و بسيار جالب بود كه محبين اهل بيت(ع) را از تمام فُرُق اسلامي دور هم جمع كردند.

وي افزود: مسلمانان در شرايط فعلي بايد كاري كنند كه وحدت ميان آنها حاصل شود، به همين دليل بايد نقطه‌هاي وحدت را پيدا و بر آنها تأكيد كنيم.

اين استاد حوزه محبت اهل بيت(ع) را عامل مهم وحدت بين مسلمين دانست و اظهار كرد: هيچ مسلماني را نمي‌توان پيدا كرد كه بگويد نسبت به اهل بيت رسول الله(ص) محبتي ندارد.

وي ادامه داد: شيعيان، اهل بيت(ع) را امام مي‌دانند، برخي هم ممكن است اين بزرگواران را امام ندانند، اما همه در محبت خاندان پيامبر مشترك هستند و ريشه اين مطلب هم در قرآن مجيد و هم در روايات اسلامي آمده است.

آيت‌الله مكارم شيرازي با تأكيد بر اين كه بايد با استفاده از دستور قرآن و روايات گرد محبت اهل بيت(ع) اجتماع كنيم، تصريح كرد: بايد دست به دست هم داده و اجازه ندهيم كسي در امت اسلامي اختلاف ايجاد كند.

وي افزود: براي اينكه اتحاد مسلمين محكم باشد، بايد تمام مذاهب اسلامي به مقدسات يكديگر احترام بگذارند، ما اجازه نمي‌دهيم كه شيعيان به مقدسات اهل سنت اهانت كرده و يا اين كه اهل سنت به مقدسات شيعه اهانت كنند؛ بنابراين هيچ مذهبي نبايد به مقدسات مذهب ديگر اهانت كند.

وي با اشاره به پيروزي‌هاي اخير جبهه مقاومت خاطرنشان كرد: ما نتيجه اتحاد را در سوريه و عراق در مقابل داعش مشاهده كرديم، يعني وقتي مسلمان‌ها متحد شدند و شيعه و اهل سنت دست به دست هم دادند، توانستند بر دشمن خطرناك پيروز شوند.

آيت‌الله مكارم شيرازي اظهار كرد: پيروزي‌هاي اخير تجربه بسيار موفقي بود كه همه آن را ديدند و بايد از اين مسأله براي آينده اسلام درس عبرت بگيريم، در حال حاضر بايد مراقب و هوشيار باشيم و فكر نكنيم كه داعش تمام شد و دشمن خاموش مي‌شود.

وي هوشياري امت اسلامي و محور مقاومت در برابر توطئه‌هاي آينده دشمن را ضروري دانست و گفت: دشمنان سعي مي كنند از راه هاي ديگري ايجاد جنگ، تفرقه و نزاع كنند كه اگر بيدار باشيم آنها موفق نخواهند شد.

برچسب ها:وحدت اسلامي - آيت الله مكارم شيرازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: