دوشنبه|25 تير 1397|02 ذی القعده 1439|16 July 2018
زمان انتشار: 1396/09/05 - 11:39 |

اكبري خبر داد:

اجراي طرح توسعه حرم حضرت زينب (س)/ حرم‌هاي مطهر سوريه آماده حضور زائران مي‌شود

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات سوريه با اشاره به اينكه تمام آسيب‌هاي وارده به حرم حضرت زينب (س) تاكنون بازسازي شده است، گفت: با شكست داعش طرح‌هاي توسعه حرم در دستور كار قرار گرفته است.
عليرضا اكبري رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات سوريه با اشاره به اينكه تاكنون آسيب‌هاي وارده به حرم حضرت زينب (س) كه در اثر جنگ با داعش ايجاد شده بود به طور كامل مرمت و بازسازي شده است، گفت: ستاد بازسازي عتبات عاليات از سال گذشته طرح توسعه حرم حضرت زينب (س) را با اجراي طرح ساخت مضيف (آشپزخانه و محل پذيرايي از زائران) آغاز كرده است.

وي اضافه كرد: اين مضيف توسط ستاد بازسازي استان خوزستان و كمك‌هاي مردمي اين منطقه در حال ساخت است. سايرطرح‌هاي توسعه‌اي حرم حضرت زينب (س) نيز شامل مسقف كردن يكي از صحن‌هاي حرم حضرت زينب (س) و ساخت مصلي نماز در كنار اين حرم مطهر است.

به گزارش ايكنا، اكبري خاطرنشان كرد: با توجه به شكست داعش و بهتر شدن امنيت منطقه طي دو هفته آينده صحبت‌هاي اوليه و تفاهم نامه‌ها براي اجراي طرح‌هاي توسعه حرم با مسئولان حرم‌ها صورت خواهد گرفت تا حرم‌ها براي حضور تعداد زياد زائران آماده شود.

وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا حرم حضرت رقيه (س) نيز آسيب ديده است؟ گفت: با توجه به اينكه اين حرم در داخل شهر دمشق بود آسيب چنداني نديده است. اين حرم به دليل وجود مسجد اموي كه به ثبت جهاني رسيده و جزو ميراث جهاني يونسكو محسوب مي‌شود براي بازسازي و توسعه آن بايد نكات و مسائل ويژه‌اي مورد توجه قرار گيرد كه با در نظر گرفتن اين مباحث، طرح‌ها و پيشنهادهاي خو را ارائه خواهيم داد.


برچسب ها:عتبات - حرم - اكبري - سوريه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: