شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/08 - 08:17 |

آيت الله اعرافي در همايش بيعت طلاب با امام عصر(عج):

دشمن به دنبال اختلاف است

مدير حوزه هاي علميه گفت: اگر هوشيار و آگاه نباشيم و غفلت كنيم، دشمن از آسيب ها و كج روي ها، ابزاري ساخته و براي اختلاف افكني در ميان امت اسلام استفاده مي ‌‌‌كند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آيت الله عليرضا اعرافي شامگاه دوشنبه در همايش علمي بيعت طلاب و فضلاي حوزه هاي علميه با امام عصر(عج) با عنوان «منجي موعود» در شبستان بزرگ امام علي(ع) مسجد مقدس جمكران، اظهارداشت: اگر امروز مدافعان حرم و جبهه مقاومت با اتكاي به خداوند متعال و اهل بيت(ع) نبودند، بغداد و دمشق سقوط كرده بودند و كشورهاي اسلامي تجزيه شده و رژيم صهيونيستي قوت مي گرفت.
عضو شوراي عالي حوزه هاي علميه افزود: اگر رشادت ها و ايثار مدافعان حرم و جبهه مقاومت نبود امروز دشمن همه كشورهاي اسلامي را در سيطره خود گرفته و علاوه بر تضعيف و از بين بردن حزب الله نسبت به رشد و تقويت رژيم صهيونيستي تلاش مي كرد.

آيت الله اعرافي ادامه داد: مدافعان حرم خودشان با ولايت مداري كه داشتند با باورهاي مهدوي خود در اين مسير قدم برداشتند و امروز شاهد پيروزي حق بر باطل در عراق و سوريه هستيم.

عضو شوراي عالي حوزه بيان داشت: همين روحيه مهدوي و ولايت‌مداري موجب عصبانيت شاهزاده نادان شده است و هر چه اين ولايت‌مداري پررنگ شود، ترديدي نيست عصبانيت دشمنان اسلام و انقلاب بيشتر خواهد شد.

وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه به بركت انقلاب اسلامي امروز انديشه مهدوي به سمت خلوص در حال حركت است، گفت: ما پيش از انقلاب با مشكلات متعددي مواجه بوديم و در حوزه ها شاهد حضور چشمگير طلاب نبوديم، ولي امروز به بركت انقلاب اسلامي نه تنها در همه شهرهاي كشور، بلكه از چهار گوشه جهان شاهد رشد و تربيت ديني و علمي طلاب در حوزه علميه قم هستيم.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه بيان داشت: امروز بايد شما به عنوان سربازان امام عصر(عج) آسيب ها و كج روي هاي عرصه مهدويت را بشناسيد، چرا كه انديشه هاي مهدويت ريشه در تاريخ بشريت دارد و از آدم (ع) تا حضرت خاتم النبيّين(ص) در خصوص حجت و امام آخر الزمان(عج) اتفاق نظر داشته و مورد تأكيد قرار داده اند.

آيت الله اعرافي با بيان اينكه دو نوع كج فهمي و آسيب در خصوص جريان مهدويت وجود دارد، اظهارداشت: نخستين جريان، جريان مقابل مهدويت و انديشه هاي ناب مهدوي تا قبل از امام عصر(عج) به وجود آمده و اتفاق افتاده است كه كتاب «الملل و النحل» به اين جريانات و انشعابات كه بعد از هر امامي به وجود آمده، اشاراتي كرده است.

وي ادامه داد: همه اين جريانات و انشعاباتي كه بعد از هر امام معصومي به وجود آمد در واقع جريان حقي بودند كه از مسير حق خارج شده و جريان انحرافي را شكل دادند.

عضو شوراي عالي حوزه هاي علميه افزود: بعد از امام عصر(عج) تشكيكات و انحرافات به گونه ديگري شد كه شما به عنوان سربازان امام عصر(عج) بايد نسبت به اين مسائل مجهز بوده و با اين شبهات مقابله كنيد و از معارف مهدوي صيانت و پاسداري نماييد.

مدير حوزه هاي علميه به برخي از اين شبهات و مسائل انحرافي اشاره كرد و گفت: در مقوله وجود امام عصر(ع) برخي از جريان هاي انحرافي منكر تولد امام شده اند و اين در حالي است كه يكي از مهمترين وظايف ايشان پس از تولد، غيبت صغري و به كار گيري نواب اربعه و غيبت كبري و نواب عام كه مراجع معظم تقليد بودند، بود.

وي افزود: انحراف ديگر در خصوص مساله مهدويت، آنجاست كه عده اي مي گويند كه مهدويت هست ولي در يك فرد جمع نيست و گروهي متولي آن هستند.

آيت الله اعرافي، به ادعاي دروغين نيابت خاص به عنوان يكي ديگر از كج‌روي هاي عرصه مهدويت اشاره كرد و افزود: بحث مهدويت دو فصل دارد: يكي غيبت صغري و حضور نواب اربعه و ديگري غيبت كبري كه ديگر حضرت هيچ كسي را به عنوان نايب خاص خود معرفي نكردند و نيابت عام آغاز شد.

عضو شوراي عالي حوزه بيان داشت: ادعاي دروغين رويت امام(عج)، ايجاد يأس و نااميدي از ظهور حضرت(عج)، شوق بسيار و شتاب‌زدگي براي ظهور، عدم انتظار و تفاسير غلط از مسأله انتظار از جمله كج‌روي ها و انحرافاتي است كه روحانيون بايد نسبت به آن آگاهي و بينش زيادي داشته باشند.

مدير حوزه هاي علميه در بخش ديگري از سخنانش امتداد مهدويت را در قالب مرجعيت و ولايت ترسيم كرد و گفت: ما شك نداريم كه مطابق روايات مقوله مرجعيت و ولايت امتداد عصر حضور است كه اساس حوزه را تشكيل مي دهد.

آيت الله اعرافي تصريح كرد: اگر هوشيار و آگاه نباشيم و غفلت كنيم دشمن از همين آسيب‌ها و كج‌روي‌ها، ابزاري ساخته و براي اختلاف افكني در ميان امت اسلام استفاده مي‌كند.

برچسب ها:وحدت - حضرت مهدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: