جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/08 - 16:55 |

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا:

سخني بالاتر از كلام قرآن و اهل بيت وجود ندارد

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در جمع روحانيون كاروانهاي اعزامي به كربلا بيان داشت: بهترين سخنان كلام قرآن كريم و سخن اهل بيت است و هيچ سخني بالاتر از آن وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در كربلاي معلي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي با تاكيد بر رفتار، گفتارو نظم و انضباط اجتماعي و فردي در تمامي امور خاطر نشان كرد: يكي از آداب سخن گفتن با مخاطب نرم سخن گفتن است زيرا اين مهم يكي از تاكيدات اسلام در برخورد با اطرافيان است.

به گفته وي، پيشي گرفتن در سلام كردن به ديگران از ديگرمواردي است كه در دين مبين اسلام به آن تاكيد شده است.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي اظهار داشت: سلام كردن علاوه بر اينكه موجب كاهش دشمنان خواهد شد به زياد شدن دوستان نيز در نهايت منجرمي شود.

وي با تاكيد براينكه انسانها در هر لباس و مكاني بايد به زيبايي سخن بگويند ، تصريح كرد: در بسياري از احاديث بر زيبا سخن گفتن تاكيد زيادي شده است زيرا اگر با مخاطب خويش به زيبايي سخن گفته شود طرف مقابل نيز پاسخ هاي زيبايي خواهد داد.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلا همچنين با اشاره به اينكه بر سخن گفتن از روي آگاهي و ادب در اسلام تاكيد شده است، گفت: حضرت علي (ع) مي فرمايند: در مورد آنچه كه نمي داني سخن نگو تا آنچه را كه نمي خواهيد با شما سخن نگويند.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي در پايان سخنان خود اظهار داشت: از ديگر تاكيدات اسلام اين است كه انسان طوري سخن بگويد كه پاسخ آن موجب ناراحتي نشود و صحبت ها در مجموع خريدار داشته باشد.

در خاتمه اين نشست كه در سالن همايش هاي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد برخي از روحانيون حاضر در نشست به پرسش و پاسخ مسايل و مشكلات خود پرداختند.

در اين نشست همچنين حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با قدرداني از زحمات روحانيون به سوالات آنان پاسخ داد.


برچسب ها:كربلا - بهجتي - كلام قرآن


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: